Hoşgeldiniz  

ABT sezona muhteşem girdi

SEMİH KÖKEN | 03 Kasım 2014 | Antalya Haber A- A+

 

mehmet özgür konuşma yazar yönetmen çiçek

Görsel ve animasyon sunumlarla karşılanan 500’ün üzerinde davetli, önce fuaye salonundaki kokteyle katıldı. Daha sonra Pervin Ünalp’in yazdığı ve Nofel Veliyev’in yönettiği “Geç Kalanlar” adlı oyunu izlemek üzere salona geçildiğinde ise adeta izdiham yaşandı. İlginin çok yüksek olması nedeniyle bir çok davetli oyunu merdiven ve koridorlarda oturarak izledi.

Genç izleyiciler, Büyükşehir Belediyesi ve ABT mensupları koltuklarını geceye katılan misafirlere vererek jest yaptılar.

AYAKTA ALKIŞLANDI

Ardından Hasibe Özgür, Safinaz Özgür, Hüseyin Atav ve Sencan Köymen’in oyunculuğunu yaptığı “Geç Kalanlar” sahneye kondu. Oyuncuların sergilediği müthiş performans karşısında izleyiciler zaman zaman gözyaşlarına hakim olamadı. Oyunun bitiminde seyirciyi selamlayan ABT oyuncuları, izleyiciler tarafından uzun süre ayakta alkışlandı.

SİZ NEREDEYSENİZ BİZ ORADA OLACAĞIZ

Büyükşehir Belediye Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Özgür, tüm ABT ailesine tek tek teşekkür etti. ABT’nin yaklaşık 91 günde 5 ayrı oyunu sahneye koyma başarısı gösterdiğinin altını çizen Özgür, “Bu kadar çok tiyatro severi bir arada görmek bizi ziyadesiyle mutlu etti. Siz neredeyseniz biz de orada olacağız. Her ay bölge turneleri yapacağız ve yurtdışından bir tiyatro ekibini misafir edeceğiz. ABT izleyicisi dünya tiyatrolarını da yakından takip etme imkanı bulacak. ABT şehir tiyatrosu olma yolunda hızlı ve emin adımlarla ilerliyor. Bu konuda Başkanımız Menderes Türel ve tüm yöneticilerimize ne kadar teşekkür etsek azdır” diye konuştu.

DAHA BÜYÜK SALONLARA İHTİYACIMIZ VAR

Oyuncuları ve sahneye çağrılan davetlileri tek tek tebrik eden Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Evrim, Yazar Pervin Ünalp, Yönetmen Nofel Veliyev  ve oyunculara çiçek takdim etti. Sanata verdiği desteklerinden dolayı Mimar Erkal Sarıkule’ye  plaket veren İbrahim Evrim, şunları söyledi: “Bu oyunu ağlamadan izlemek mümkün değil. İnsan kendi geç kalmışlıklarını sorguluyor. Eminim birçoğumuzun yaşamında geç kaldığımız şeyler vardır. Bugün gördük ki merdivenlere kadar her yer tıklım tıklım dolu. Bu manzara bize daha büyük salonlara ihtiyacımız olduğunu haykırıyor. Bu konuda en kısa zamanda elimizden geleni yapacağız.”

EN İYİ PERFORMANS

Geç Kalanlar adlı oyunun yazarı Pervin Ünalp ise oyunculuk kalitesinden sahne uygulamasına kadar bugüne kadar en iyi sahne performansına şahit olduğunu vurgulayarak, emeği geçenleri tek tek kutladı. Geç Kalanlar’ın evrensel bir dile sahip olduğuna dikkat çeken Ünalp “Bugün sahnede gördüğüm dört oyuncu bu oyunu dünya sahnelerinde rahatlıkla oynayabilir ve oynamalıdır. Geç Kalanlar, bu ekip tarafından yurtdışında da temsil edilmeli” şeklinde konuştu.

OYUNCULARA ÖVGÜ

Oyunun Yönetmeni Nofel Veliyev ise oyunun başarısında Hasibe Özgür’ün usta oyunculuğunun büyük önem taşıdığını vurguladı. Türk Tiyatrosu’nun Hüseyin Atav ve Sencan Köymen ile iki yeni oyuncu daha kazandığını ifade eden Veliyev “ Ben söylüyorum ve altına imzamı atıyorum. Bu iki genç oyuncu Türk Tiyatrosu’nda çok önemli yerlere gelecek. ABT ile çalışmak büyük bir keyifti. Onlar belediye tiyatrolarının çok çok ötesindeler” dedi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle