Hoşgeldiniz  

92’LİK DEV ÇINARA ANLAMLI ZİYARET

SEMİH KÖKEN | 10 Nisan 2015 | Antalya Haber, Siyaset A- A+

CHP il yönetimi, CHP Antalya Milletvekili Adayı Çetin Osman Budak ile birlikte partinin Antalya’daki en yaşlı üyesini ziyaret etti. 1923 doğumlu olduğunu 1944 yılında bu yana da kalbininCHP sevdası ile çarptığını belirten Şahin, “Ben hem Cumhuriyet Halk Partiliyim hem de Cenabı Hak Partisindenim” dedi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Semih Esen ve CHP Antalya Milletvekili Adayı Çetin Osman Budak, parti yöneticileri ile birlikte CHP’nin Antalya’daki en yaşlı üyesi Tevfik Şahin’i evinde ziyaret etti. 15 Eylül 1923 tarihinde doğduğunu ve 1944 yılından bu yana CHP üyesi olduğunu anlatan Şahin,ülke gündemini yakından takip ettiğini belirterek, ilerlemiş yaşına rağmen gençlere taş çıkartacak şekilde güncel siyasi konularla ilgili yorumlarda bulundu.

CHP’DE DEMOKRASİ VAR

İsmet İnönü ve Bülent Ecevit dönemlerinde CHP’de 9 yıl il başkanlığı yaptığını aktaran Şahin, İl Başkanı Esen’in sorusu üzerine 29 Mart’ta yapılan ön seçimi değerlendirdi. Parti üyelerinin aldığı karara saygı duyulması gerektiğine dikkat çeken Şahin, “Ön seçimin oluşu bu partide köklü demokrasinin var olduğunu gösterir. Hiç kimse, halkı temsil edecek insanları kendi kafasına göre yönlendirmesin. Şu an şu oldu, bu oldu gibi söylemlerde bulunmanın, o kısma geçmenin hiçbir manası yok. Çünkü hepsi CHP” dedi.

EĞİTİM VE İNSANLIK DEĞİŞTİ

Aksu Köy Enstitüsü’nden mezun olduktan sora uzun yıllar öğretmenlik yaptığını vurgulayan Şahin, artık öğretmenlere gereken değerin verilmediğini söyleyerek, “Öğretmen yalnız çocukların öğretmeni değildir. Toplumun öğretmenidir. Öğretmen toplumun gözyaşları içerisinde vurularak öldürülecek adam değildir. Eğitim değişti, insanlık değişti. Öğretmen olarak bizler topluma bir şeyler kazandırdık, fakat türlü oyunlar geliştirerek kazancı kayba dönüştürmeye başladılar” şeklinde konuştu.

77 MİLYONUN 70 MİLYONU YARDIMA MUHTAÇ

Kurtuluş Savaşı ve sonrasında yaşananları hatırlatarak ülkenin geldiği durumu eleştiren Şahin, “Birlikten kuvvet olur. Beraberlikten de insanlık doğar, vicdan doğar ama cüzdan dolmaz. Ayrıldık işte hepimiz. Kaça bölündük baksanıza. Kimisi dağa çıktı, kimisi ovaya gitti herkes kendi başına bir buyruk oldu. Türkiye 77 milyon diyorlar. 70 milyonu aç, sefil, yardıma muhtaç. Bizi yönetenler işte böyle yönetiyor. Bize bakış açıları sinek kadar yok” ifadelerini kullandı.

CENABI HAK PARTİLİYİM

Nasıl CHP’li olduğunu 1944 yılında yaşadığı bir anısına dayanarak özetleyen Şahin, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “O yıl İsmet Paşa Aksu’daki okulumuzu ziyarete geldi. Bir arkadaşım İsmet Paşa’ya ‘Çeyrek ekmekle karnımız doymuyor’ dedi. Başını yere çevirdi, gözleri yaşardı. ‘Biz sizi aç bıraktık, sefil bıraktık ama anasız babasız bırakmamak için elimizden geleni yaptık, bu vatanı böyle kurtardık biz’ dedi. Ben o günden bu yana Cumhuriyet Halk Partiliyim. Ve Cenabı Hak Partisindenim.”

İNSANLARI SEVİN

İl başkanlığı yaptığı dönemlerde İsmet İnönü, Bülent Ecevit ve Deniz Baykal ile birlikte çekilmiş fotoğraflarını özenle saklayan Tevfik Şahin’e Budak ve Esen ziyaret sonunda Atatürk’ün az görülmüş fotoğraflarından birini hediye etti. Partililerin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Şahin, “Sağlığınıza dikkat ettiğiniz kadar çevrenizdeki insanları da kırmayarak, severek, bir anı olarak taşımak en büyük güçtür. Bu dünya hoş. Yalnız benim bu saydıklarım gibi 10 dakika yaşamak bile çok hoş. Çünkü dünya boş” diye konuştu.Çetin Osman Budak, Tevfik Åžahin, Semih Esen, parti yöneticileri (2) Çetin Osman Budak, Tevfik Åžahin Eski fotoÄŸraflar (3)

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle