Hoşgeldiniz  

ATA VE TÜRKLÜK

SEMİH KÖKEN | 09 Kasım 2017 | Yazarlar


SEMİH KÖKEN
semihkoken@gmail.com

Atatürk ölmedi
Yüreğimizde yaşıyor

Uygarlık savaşında
Bayrağı o taşıyor
Her gücü o aşıyor

Türklüğe güç veren
Devrimler senin
Yurduma çizdiğin
Aydın yol senin
Gençlik senin
Sen gençliğinsin
Ölmedin ölemezsin
İşte Atatürk’e göre Türk’ün tanımı…
Atatürk’ün Türklükle ilgili söylediği sözler son dönemde unutturulmaya çalışılıyor. Bölücülerin başını çektiği sözde Aydınlar “Türk milleti diye millet yoktur” diyecek kadar da ileri gittiler.
Atatürk’ün manevi kızı olan Afet İnan Hanım, üniversitedeki doktora tezinin konusunun, hocasının: “Milletini anlat, Türkler’i anlat” demesiyle birlikte belli olmasının ardından, tezini hazırlamaya başlamış tezini hazırladıktan sonra da göstermek için Atatürk’e götürmüştür, Atatürk de onlarca sayfalık tezi görünce, Türk’ü bir kaç cümleyle kısa ve öz olarak şöyle anlatmıştır:
― “Bu memleket, dünyanın beklemediği, asla ümit etmediği bir müstesna mevcudiyetin yüksek tecellisine, yüksek sahne oldu. Bu sahne 7 bin senelik, en alasından bir Türk beşiğidir. Beşik tabiatın rüzgarlarıyla sallandı. Beşiğin içindeki çocuk tabiatın yağmurlarıyla yıkandı. O çocuk tabiatın şimşeklerinden, yıldırımlarından, kasırgalarından evvela, korkar gibi oldu; sonra onlara alıştı; onları tabiatın babası tanıdı onların oldu. Bir gün o tabiat çocuğu tabiat oldu; şimşek, yıldırım, güneş oldu; Türk oldu. Türk budur. Yıldırımdır. Kasırgadır, dünyayı aydınlatan güneştir.”
TÜRKLER
Bilindiği gibi, biz Türkler dünyada hiçbir millette olmayan özelliklere sahibiz.
Konuyla ilgili olarak, 1820’de Türkiye Ortodoks Patriğinin Rus Çarına gönderdiği rapordaki tespitleri siz değerli dostlarla paylaşmak istedim.
– Türkleri savaş meydanlarında yenmek yetmez. Çünkü Tükler çok sabırlı ve mukavemetlidirler. Gayet mağrur ve izzet-i nefis sahibidirler. Kahramanlık duyguları dinlerine bağlılıklarından ve kadere rıza göstermekten gelmektedir.
– Türkler zekidirler. Kendilerini müspet yolda sevk ve idare edecek liderlere sahip oldukçada çalışkandırlar.
– Türkler kanaatkardırlar.
Türkleri yenmek için, evvela itaat duygusunu kırmak ve dini metanetlerini zaafa uğratmak icap eder. Milliyetçi ve muhafazakarlığa uymayan harici fikirleri aşılamak gerekir. Türkler arasında küfrü yaymak gerekir. Bunun bir adım ötesi millet- devlet sürtüşmesidir.
Yapılacak olan , Türklere birşey hissettirmeden bünyelerindeki dini ve manevi tahribatı tamamlamaktır.
Batılı din ve devlet adamlarının aynı konuda benzer yüzlerce raporları vardır.
Yine bir zamanlar onbeş yıl kadar süreyle İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinde ders vermiş bir Alman Prof. diyor ki; “ Biz Türkleri sevmiyoruz. Neden sevelim ki; Türkler olmasaydı İslamiyet sadece Mekke- Medine’ye sıkışıp kalmış olacaktı. “
Yıllar önce yukarıdaki tespitlerle sundukları acı reteceyi bal diye yutturmuşlar bize. Yok dinlerarası uzlaşma iyi, yok Türk milliyetçiliği zararlı safsatasıyla milletin kafasını karıştıranlar büyük vebaldeler. Oyun büyüktür. Dikkatli olmak lazım.
Evet dostlarım; Mensubu olmaktan gurur ve şeref duyduğum, hürriyetinden asla taviz vermeyen , vatanı , bayrağı kutsal bilen ve herşeyden üstün gören büyük ve Aziz TÜRK milleti için ne yapsak, ne kadar öğünsek , ne kadar çalışsak yetmez.
“NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.”
Ayışığının Tüm Karanlıkları aydınlatması
dileyiğle

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle