Hoşgeldiniz  

Verilerini Facebook’la paylaşmayana WhatsApp yok!

Deniz Porsuk | 07 Ocak 2021 | Yaşam A- A+

Verilerini Facebook’la paylaşmayana WhatsApp yok!

WhatsApp’ın 8 Şubat’ta yürürlüğe girecek yeni gizlilik ilkeleri, verilerini Facebook’la paylaşmayan kullanıcıların WhatsApp kullanmasına izin vermeyecek. Paylaşımı onaylanan veriler Facebook’un yanında şirketin diğer yan kuruluşlarıyla da paylaşılacak.

Verilerini Facebook'la paylaşmayana WhatsApp yok!

Facebook çatısı altında bulunan WhatsApp kullanım koşullarını değiştireceğinin sinyallerini verdi. 8 Şubat’ta yürürlüğe gireceği belirtilen yeni gizlilik ilkelerine göre Whatsapp, Facebook ile veri paylaşımına izin isteyecek. Gerekli onayı vermeyecek olan kullanıcılar, WhatsApp kullanamayacaklar.

FACEBOOK ‘A BAĞLI ŞİRKETLERLE VERİ PAYLAŞIMI ŞARTI

Whatsapp yeni gizlilik ilkelerini duyurdu. Gizlilik ilkelerinde tartışma yaratan konu ise Facebook ile yapılacak veri paylaşımı oldu. Yeni gizlilik ilkelerine göre mesajlaşma uygulaması, kullanıcılardan verilerinin Facebook ve Facebook’a bağlı şirketlerle paylaşılmasını kabul etmesini isteyecek. Bu isteği kabul etmeyen kullanıcılar ise WhatsApp kullanmaya devam edemeyecek ve WhatsApp hesaplarına erişim sağlayamayacak.

ALTERNATİF SEÇENEK YOK

Yeni gizlilik ilkelerini kabul edenler, WhatsApp’tan mesajlaşmaya her zaman olduğu gibi devam edebilecek. WhatsApp’ın ‘kabul etmiyorum ve WhatsApp kullanmaya devam etmek istiyorum’ gibi alternatif bir seçenek sunmuyor olması ve WhatsApp’ı kullanabilmek için bir nevi onayı şart koşması sosyal medya kullanıcılarının tepkisini çekti.

NE ZAMAN DEVREYE GİRECEK?

WhatsApp’ın yeni gizlilik ilkelerinin devreye alınması için biraz daha vakit var. Zira yeni ilkeler 8 Şubat 2021’de geçerli olacak. WhatsApp kullanıcılarına bir bildirim göndererek söz konusu ilkelerin onaylanmasını isteyecek. Uygulama halihazırda birçok kullanıcısına bahsedilen bildirimi göndermeye başlamış durumda.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle