Hoşgeldiniz  

Çocuk doktorundan şehit ailelerine ücretsiz hizmet

Deniz Porsuk | 13 Eylül 2015 | Yaşam A- A+

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Savan Günay, şehit polis ve asker çocuklarını özel muayenehanesinde ücretsiz muayene edeceğini açıkladı.

**

Antalya’da görev yapan Uzman Dr. Savan Günay, terör olayları nedeniyle artan şehit haberleri üzerine anlamlı bir karar aldı.

SONUNA KADAR ÜCRET ALMAYACAĞIM
Şehit çocuklarını ücretsiz muayene edeceğini sosyal paylaşım sitelerinden duyurduktan sonra meslektaşları ve vatandaşlardan tebrik telefonları aldığını belirten Uzman Dr. Günay, “Asker ve polis kayıplarımızı olunca ülkem adına ne yapabilirim diye düşündüm. Sonuç olarak dedim ki bundan böyle ömrüm yettikçe şehit polis ve askerlerimizin çocuklarından hiçbir şekilde muayenehanemde ücret almayacağım. Allah bana ne kadar ömür nasip ettiyse ben de sonuna kadar kesinlikle ücret almayacağım” dedi.

ASLAN GİBİ ÇARPIŞIRIM
Her vatandaşın kendine özgü sosyal sorumluluklarının olduğunu dile getiren Uzman Dr. Savan Günay, “Daha önceden de gelen şehit yakınlarından ücret almıyordum ama artık bunu bir prensip haline getirdim. Bir hekim olarak yapabileceğim buydu ve bunu yapıyorum. Eğer gerekiyorsa Mehmetçiğin yanına gider, ülkem için aslan gibi çarpışırım. Allah ülkemizi korusun” diye konuştu. (DHA)

cc834d7cc09f344058e3231fd15b7d7f

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle