Hoşgeldiniz  

Akkaya’dan üniversiteye: KINIYORUZ

Deniz Porsuk | 05 Kasım 2020 | Yaşam A- A+

Akkaya’dan üniversiteye: KINIYORUZ

Antalya Basın Cemiyeti Başkanı Akkaya’dan üniversiteye: KINIYORUZ

Antalya Basın Cemiyeti Başkanı İbrahim Akkaya, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan’ın Gazeteci Dursun Gündoğdu ve İnternet Gazetesi Gün Haber’e uyguladığı bilgi vermeme ve sansürü kınadı.

Antalya Basın Cemiyeti Başkanı Akkaya’dan üniversiteye: KINIYORUZ

 

Akkaya, yaptığı yazılı açıklamada, başta gazeteci olmak üzere, çok sayıda mesleğe işgücü yetiştiren, üstelik Antalya Gazeteciler Cemiyeti başkanının rektör danışmanı, profesyonel bir gazetecinin Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü yaptığı Akdeniz Üniversitesi’nin rektöründen böyle antidamokratik bir uygulama yapmasının tüm basın camiasını üzdüğünü belirtti.

GAZETECİLERİN HABER ALMA HÜRRİYETİ

Rektör Özkan’ın Dursun Gündoğdu nun haberleri ve köşe yazılarını beğenmediği için böyle bir karar uygulattığını vurgulayan ABC Başkanı İbrahim Akkaya, Rektör Özlenen Özka’a seslenerek, şunları söyledi:

“Ulu Önder Atatürk’ün gazeteciler, gördüklerini, düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır vecizesi ve basın hürdür sansür edilemez sözlerine, basın özgürlüğü ve gazeteci bağımsızlığına rağmen, üstelik geleceğe gazeteci yetiştiren bir ilim ve bilim yuvasını yöneten bir kişi olarak gazetecelerin haber alma hüriyetini sağlayacak önlemleri alması gereken sayın rektörün aldığı bu kararı kınıyoruz. Kimse şunu aklından çıkarmasın, gazeteci kamu yöneticilerine her yazdığını beğendirmak ya da onların istedikleri gibi yazmak zorunda değildir. Şayet gazeteci yanlış yazmışsa bunu bertaraf etmenin tek yolu yüce yargıdır.”

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle