Hoşgeldiniz  

Ukrayna ve Belarus’un 7 şehrinden Türkiye uçuşlarına başladı

SEMİH KÖKEN | 02 Temmuz 2020 | Turizm A- A+

Ukrayna ve Belarus’un 7 şehrinden Türkiye uçuşlarına başladı
1 Temmuz itibariyle uçuşların başladığı Ukrayna’dan, Antalya’ya ilk uçaklar gelmeye başladı.

 

Ukrayna’dan Antalya’ya uçaklar gelmeye başladı. Azur Air, SkyUp, Ukrayna Uluslararası Hava Yolları’nın uçakları peş peşe Antalya’ya inmeye başladı.

Azur’un uçağını Anex ve Pegas doldurdu

SkyUp Hava Yolları, kendi bünyesindeki tur operatörü JoinUp’ın yolcularını Antalya’ya getirdi. Azur Air Ukraine’ın Antalya uçağını ise tur operatörleri Anex Tour ile Pegas Touristik doldurdu. Coral ise yolcularını Ukrayna Uluslararası Hava Yolları ile Antalya’ya getiriyor.

”Gerçek talebi görmek için 15 Temmuz’u beklemek gerekiyor”

AYT Havcılık Pazarlama Müdürü Egemen Ateş, Ukrayna’dan Antalya Havalimanı’na ilk uçuşu 28 Haziran’da Wind Rose Hava Yolları’nın yaptığını, 1 Temmuz sabahında da SkyUp ve Azur Air Ukraine’ın havalimanına iniş yaptığını belirtti. Aynı saatlerde havalimanın gelmesi beklenen Ukrainen International Airlines’ın ise teknik bir sorun nedeniyle öğleden sonra alana ineceğini kaydeden Egemen Ateş, Belarus’tan da bugün itibariyle ilk uçuşun gerçekleştiğini ve Belavia’nın alana inş yaptığını belirtti. Ateş, ilk uçuşların yolcu dolulukları açısından sağlıklı fikir vermeyeceğini, gerçek talebin 15 Temmuz’a kadar netleşeceğini ifade etti.

belavia

TUI Russia & CIS sağlıklı ve güvenli seyahat için gerekli tüm tedbirleri alarak yurt dışı uçuş noktalarını arttırıyor. Şirket, Kazakistan’dan sonra, 1 Temmuz’da itibari ile Ukrayna ve Belarus uçuşlarına da başladı.

Ukrayna’dan Antalya ve Dalaman havalimanlarına seferlerini gerçekleştirecek olan TUI Russia & CIS, Kiev’den her gün olmak üzere Kharkov, Odessa, Lviv ve Zaporozhye şehirlerden de Kasım ortasına kadar uçuşlarının devam etmeyi planlıyor.

Ukrayna ile birlikte Belarus uçuşlarını da 1 Temmuz itibariyle  başlatan şirket, haftada 4 gün olmak üzere Minsk ve Gomel şehirlerinden Türkiye’ye uçuş gerçekleştirecek. 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle