Hoşgeldiniz  

Turizmcilere 10 milyar liralık kredi müjdesi!

SEMİH KÖKEN | 16 Ekim 2020 | Turizm A- A+

Turizmcilere 10 milyar liralık kredi müjdesi!
Turizmcilere 10 milyar liralık kredi müjdesi!

Türkiye Bankalar Birliği (TBB), turizm sektöründeki işletmelerin pandemi nedeniyle yaşadığı problemleri en aza indirmek amacıyla tasarlanan Turizm Destek Paketi’ni duyurdu.

TBB’den yapılan açıklamaya göre salgının etkilerinin azaltılması, üretim ve istihdam kapasiteleri ile piyasa değerlerinin korunmasını desteklemek amacıyla, turizm sektöründeki işletmeler yanında bu işletmelerin tedarikçilerinin maaş ve kira ödemeleri ile sözleşme veya faturaya bağlı sabit giderlerinin, nakit ihtiyaçlarının ve kurumsal kredi kartı harcamalarının karşılanması için Turizm Destek Paketi Uygulamasına başlanacak.

 

10 Milyar TL kredi sağlanıyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı garantisi ve Kredi Garanti Fonu kefaleti ile bankalar tarafından 10 milyar TL kredi sağlanacak. Krediler, 1 Kasım 2021 tarihini aşmamak kaydıyla, azami 12 ay ödemesiz dönem olmak üzere 48 ay vadeli olacak. Faiz oranı, sabit faizli krediler için azami yüzde 14,5, değişken faizli krediler için TLREF + 250 baz puan olarak belirlendi.

Yararlanıcı başına kefalet üst limiti 32 milyon TL ve kredi üst limiti 40 milyon TL olacak. Kredi ve kefalet limitleri ciro aralıklarına göre olacak. Uygulama esaslarına ilişkin detaylar Kredi Garanti Fonu’nun internet adresinde yer alıyor.

 

Turizm Destek Paketi hangi bankalardan alınabilir?

AkbankAlbaraka Türk Katılım Bankası, DenizbankGaranti BBVAHalkbank, İş Bankası, Kuveyt Türk Katılım BankasıQNB FinansbankTEB, Türkiye Finans Katılım Bankası, VakıfBank, Vakıf Katılım Bankası, Yapı Kredi, Ziraat Katılım Bankası ve Ziraat Bankası.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle