Hoşgeldiniz  

Antalya Expo, Hollywood’a dönüşüyor…

Deniz Porsuk | 11 Ocak 2021 | Turizm A- A+

Antalya Expo, Hollywood’a dönüşüyor…

Antalya’da 1.8 milyar TL’ye inşa edilen EXPO alanı dev bir film platosuna dönüşerek Hollywood’a rakip oluyor. Ünlü yönetmen Guy Ritchie ve ünlü aktör Jason Statham’ın bir araya geleceği aksiyon filmi Five Eyes, Antalya’da çekilecek.

Antalya Expo, Hollywood a dönüşüyor...

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nden film çekimleri için verilen iznin ardından yapım ekibi, mekân kullanım izinleri için Antalya Valiliği, belediyeler ve ilgili kurumlarla resmi yazışmalara başladı.

Hollywood filmi için yapım şirketiyle anlaşma sürecinin ayrıntılarını anlatan Antalya İl Tarım ve Orman Müdürü Gökhan Karaca, şöyle dedi: “Sergi alanımızın aktif olarak değerlendirilmesi için tüm organizasyon şirketlerine teklifler gönderdik. Bu sayede bağlantıyı kurduk. Filmin yapım şirketiyle birlikte çalışan Türk şirketi altyapı ve organizasyonu sağladı. Filmin Antalya’da çekilmesinin sağlayacağı avantajlar yapım şirketine anlatılarak yetkililer ikna edildi. Bu çok yüksek bütçeli bir organizasyon. Kente kazandıracağı gelir de çok yüksek olacak. Dünya piyasasını araştırıp aynı standartlarda bir teklif sunduk ve kabul edildi. EXPO alanındaki iç mekan bahçemizi film çekimleri için kiraya verdik. Şu anda film ekibi orada stüdyo kuruyor. EXPO alanında film platoları oluşturuluyor. Platoların hazırlandığı stüdyo perdelerle çevrildi. Oyuncular önümüzdeki günlerde Antalya’ya gelecek. Onların konaklama ve ulaşım planlamaları da yapıldı.”

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle