Hoşgeldiniz  

“Cankurtaranlar Yarışması”nın sekizincisi düzenlendi.

semih köken | 31 Mayıs 2019 | Oteller, Spor, Turizm A- A+

“Cankurtaranlar Yarışması”nın sekizincisi düzenlendi.

Kemer’de bu yıl “Cankurtaranlar Yarışması”nın sekizincisi düzenlendi. 
Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) tarafından Ayışığı Parkı sahilinde düzenlenen yarışmaya, farklı turistik tesislerden biri kadın olmak üzere 24 cankurtaran katıldı.


Yarışmaya, Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Meclis Üyesi Damat Emin Gül, KETOB Başkanı Şener Gürler, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ramazan Ergel, ,lçe Emniyet Müdürü Rasim Oymaağaç, İlçe Sahil Güvenlik Komutanı Ulvi Gören ve turizmciler katıldı. 
Yarışma, 3 etapta eleme usulüne göre yapıldı. İlk etaptaki 140 metrelik yüzme yarışında ilk 14’e giren katılımcılar tur atladı. İkinci etapta ise 60 metrelik koşunun ardından 120 metre yüzme etabında ilk 7’ye girenler finale yükseldi. 
Finalde ise 60 metre koşunun ardından 120 metre yüzdükten senaryo gereği kazazedeleri kurtarma etabı yapıldı. Flamalara ilk ulaşan cankurtaran birinci oldu. 


Parkurlarda bazı cankurtaranlar zaman zaman zor anlar yaşadı. Ayağına kramp giren bazı yarışmacılar, yarışı bırakmak zorunda kaldı. 
KETOB Başkanı Gürler, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, bu yıl düzenlenen yarışmaya İstanbul’dan da katılan yarışmacı olduğunu, organizasyonun her geçen yıl büyüdüğünü kaydetti. 
Başkanı Topaloğlu ise cankurtanlık mesleğinin ne kadar zor olduğunu yarışma sayesinde gördüklerini belirterek, “Bu yarışma ilçemize gelen yerli ve yabancı misafirlerimizin can güvenliğini denizde sağlayan arkadaşlarımız arasında yapılıyor. Yarışmaya katılan cankurtaranlar, turistik tesislerde yaşanabilecek olumsuz olaylara ilk müdahale edenler. Aldıkları eğitim sayesinde turizme katkı sağlıyorlar. Organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ederim.” diye konuştu. 
Daha sonra dereceye giren yarışmacılara ödülleri verildi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 AYIŞIĞI GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle