ÜÇ TEKERLİ TEHLİKE

31 Ağustos 2020 Pazartesi, 21:34

Kemerde sezonun başlaması  ile birlikte üç tekerli araçlar yollarda tehlike saçmaya devam ediyor.

 

Geçtiğimiz dönemde Kemer Belediyesinin yasakladığı üç tekerli   elektrikli motosikletler son iki yıldır sokaklarda dolaşmaya başladı.

Motosikletlerde  kask  ve ehliyet mecburiyeti aranırken bu üç tekerli araçlarda hiç bir uygulama yapılmaması bu iş üzerinde bir sektör oluşturdu.

Her dükkanın önünde kiralık diye yazı asılı üç beş tekerli araç dururken bunların kontrol ve denetimi yapılamıyor.

Üç tekerli araçlar otel önlerinde saatlik olarak kiraya verilirken turistlere hiç bir açıklama bile yapılmadan trafiğe salınıyor.

TAKSİCİLER RAHATSIZ

Kısa mesafe de ve her yerde kiralanabilen bu araçlar yüzünden Taksiciler siftahsız gün geçirirlerken bunları kiralayan ve hiç bir belgesi olmadan kiraya verenler haksız kazanç sağlamaya devam ediyorlar.

TRAFİKTE BÜYÜK TEHLİKE

Geçtiğimiz dönemde güçleri artırılan ve plaka mecburiyeti sağlanan üç tekerli elektrikli motorların çoğunun kriterlere uymadığı ve plakasız olarak trafige çıkmaları büyük tehlike saçmaya devam ediyor.

ÜÇ TEKERLİ TEHLİKE SAÇMAYA DEVAM EDİYOR,

Hiç bir belge  kask sigorta evrak istenmeden kiraya verilen bu araçlar kemer sokaklarında tehlike saçmaya devam ediyor.Geçtiğimiz yıllarda bu mobetlerle bir çok kaza yaşanırken ölümlü kazalar bile yaşanmıştı.

Gereken önlemler alınmazsa bunlardan dolayı daha çok olay yaşanacak kemerde.