Hoşgeldiniz  

AKP’de akrabalara neşter

SEMİH KÖKEN | 15 Aralık 2019 | Siyaset A- A+

AKP’de akrabalara neşter
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın, teşkilatların liyakatsız bir şekilde eş-dost, akraba ile doldurulmasına tepki gösterdiği ve geniş çaplı bir neşterin vurulacağı öğrenildi.

AKP’de akrabalara neşter

 Partide başlayan yaprak dökülmesi, anket sonuçlarının her geçen gün daha kötüye gitmesi Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı acil eylem planına yönlendirdi. Gazete Duvar’ın haberine göre dağılmanın önüne geçmek isteyen Erdoğan, parti içerisinde de liyakatın ihmal edildiği gerekçesiyle teşkilatlara neşter vurma kararı aldı. Parti kurmayları da Erdoğan’a katılarak, teşkilatta liyakate bağlı siyasi kariyer yolu açılarak kötü gidişin tersine çevrilebileceği görüşünü dile getiriyor.

GERİ SİSTEM KURULACAK

Siyasette referansların, bazı ilişkilerin etkilerinin yadsınamayacağını ama bunun dışında AK Parti’de siyaset yapmak isteyenlerin, hiçbir ilişki ve referans olmadan hedeflerine en az yüzde 50 oranında ulaşabileceği bir sistemin kurulması gerektiği belirtiliyor.  Çok açık şekilde, “Teşkilat mensupları bu duyguyu kaybederse biteriz” yorumları yapılıyor. Kongre döneminde en fazla 6 ay-1 yıl içinde beklenen değişim sağlanamadığında ise, “İşte o zaman toparlamakta zorlanırız. Bu durumda sadece yeni partilerin değil, AK Parti’nin karşısındaki tüm siyasi grupların şansı artar” yorumu yapılıyor.

7 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle