KEMER BELEDİYESİNDE POZİTİF ÇIKAN ZABITA VAR.

09 Eylül 2020 Çarşamba, 19:31

Kemer Belediyesinde Çalışan G.K   nın  cuma günü yapılan testi pozitif çıktı.

Zabıta Memuru G.K.  evinde karantinaya alınırken Zabıta G.K. nın grubunda temaslı olan diğer zabıtalar karantinaya alınmadı.

Birlikte görev yaptıkları  arkadaşlarının pozitif  çıkan arkadaşları yüzünden tedirgin olduklarını fakat yönetim bunu dikkate almayarak bizleri  temaslı olduğumuzu bile bile çalıştırıyorlar diyerek  tepki gösterdiler.

BELEDİYE PERSONELİNE  KORONAVİRÜS TESTİ UYGULANIYOR

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında belediye çalışanlarına Kovid-19 testi yapılmaya başlandı.

Virüsün ülkemizde de görülmeye başlanıldığı ilk andan itibaren etkin ve kararlı şekilde mücadele eden ve alınan kararlara harfiyen uyarak halkımızın sağlığını korumak adına her türlü çalışmayı yapan belediye çalışanlarına ve belediye meclis üyelerine  Kovid-19 testi yapılıyor.
Zorlu pandemi sürecinde halkımızın sağlığını her şeyin üzerinde tutmaya çalışan ve her türlü tedbiri alan  Başkan Necati Topaloğlu da teste tabi tutuldu.

Belediye Sağlık İşleri Müdürlüğü ve Kemer Yaşam Hastanesi işbirliğince gerçekleştirilen programda yaklaşık 750 personel teste tabi tutulacak.
Başkan Topaloğlu yaptığı açıklamasında, koronavirüsün ülkemizde de yeniden yükselişe geçtiğini hatırlatarak, belediye olarak her türlü tedbiri almaya devam ettiklerini söyledi.

Alınan tedbirlere harfiyen uyulduğu takdirde virüsün üstesinden gelinebileceğini anlatan Başkan Topaloğlu, “Bizim için önemli olan insanların sağlıdır.
Belediye çalışanlarına bu testi yaptırmak istedik. Çünkü çalışanlarımız insanlarla sürekli temas halinde. Test sonucu pozitif çıkan olursa o personeli eve veya hastaneye göndereceğiz ki belediye binasında da önlem almış olacağız. İnsanların güvende olmalarını hissettirmeye çalışıyoruz. Her şeyin başı sağlık olduğu için önlemlerimiz devam edecek.” diye konuştu.

Sağlık İşleri Müdürü Özden Biber ise antikor testleri yaptıklarını belirterek, belediye çalışanlarının daha önce virüse yakalanıp yakalanmadığını da öğrenmiş olacaklarını kaydetti.