30 Ağustos Zafer Bayramı’na sade tören!

30 Ağustos 2020 Pazar, 11:58

Antalya’nın Kemer ilçesinde 30 Ağustos Zafer Bayramı bu yıl Korona virüs sebebiyle sade bir törenle kutlandı.
30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü tüm yurtta olduğu gibi Kemer’de de sade bir törenle kutlandı. Ancak, Koronavirüs (Covid – 19) pandemisine karşı alınan tedbirler nedeniyle her yıl Kemer Kaymakamlığı ve Kemer belediyesi tarafından düzenlenen Fener Alayı Yürüyüşü bu yıl yapılmayacak. Bayram, sadece çelenk sunma töreni ile sınırlı kaldı.
Tören Kemer Cumhuriyet meydanında Kaymakam Dayanç ve Belediye Başkanı Topaloğlu’nun çelenk sunumu ile başlarken, saygı duruşu istiklal marşımızın okunması ile devam etti. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Asb. Çavuş Hilmi Yıldızhan yaparken Bayram şiirini ise Çavuş Burak Şimşek okudu ve tören sona erdi.
Törene; Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç, Başkan Necati Topaloğlu, Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Teker, Jandarma Garnizon Komutanı Ramazan Ergel, Emniyet Müdürü vekili Gürkan Varol, Sahil Güvenlik Komutanı Ulvi Gören, Kemer eski Belediye Başkanı Mustafa Gül, AK Parti İlçe Başkanı İsmail Selami Minta, CHP İlçe Başkanı Hüsnü Ünal, MHP İlçe Başkanı Hüseyin Kara, İYİ Parti İlçe Başkanı Hüseyin Çelik CHP Kemer İlçe Kadın Kolları Başkanı Sema Özdemir ve az sayıda vatandaş katıldı.
CHP ilçe teşkilatı tören sonrası Atatürk büstüne çelenk sunarak saygı duruşunda bulundular ve hatıra fotoğraf çektirdiler.

 (Reşat Aydoğdu)

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, gökyüzü, ağaç, basketbol sahası ve açık hava
Görüntünün olası içeriği: gökyüzü, ağaç ve açık hava
Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar, gökyüzü, ağaç, bulut, basketbol sahası, ayakkabılar ve açık hava
Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, gökyüzü ve açık hava
Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta
+12