Hoşgeldiniz  

Yıldız güreşçinin olimpiyat hayali

Deniz Porsuk | 04 Temmuz 2017 | Antalya Haber, Gündem, Spor, Yaşam A- A+

Yıldız güreşçinin olimpiyat hayali

ANTALYA’da güreş C milli takım sporcusu 17 yaşındaki Adil Kıvrak, okulundan ve antrenmanlarından arta kalan zamanlarda çobanlık yaparak aile ekonomisine katkı sağlyor. Genç sporcu inek ve keçilerin bakımı, süt sağımı, ahır temizliği gibi işlerde ailesine yardımcı oluyor.

Hayvancılıkla geçimini sağlayan Kıvrak ailesinin çocukları Adil, dedesinin isteğiyle 5 yıl önce güreşe başladı. Kısa sürede katıldığı il ve bölgesel turnuvalarda şampiyonluk kazanan Adil Kıvrak, C milli takımına (Yıldızlar) seçildi. Antrenörü eşliğinde günde 6 saat antrenman yapan Adil, Türkiye şampiyonası hazırlıklarına başladı. Adil Kıvrak, antrenman ve eğitiminden arta kalan zamanlarda ise büyükbaş ve küçükbaş hayvanların bakımı, ahırların temizliği, süt sağma gibi işlerde anne ve babasına yardım ediyor.

HAYALİ 2020 TOKYO’DA MADALYA

Spor salonu ve okuldan kalan zamanlarda günün büyük bölümünü ahırda geçiren Adil’in en büyük hayali ise 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda madalya kazanmak. Antrenörü eşliğinde yoğun tempoda şampiyonalara hazırlanan Adil şunları söyledi:

“Türkiye 3’üncülüğü, il birinciliği, bölge şampiyonluğum var. İlk hedefim Türkiye şampiyonluğunu kazanarak, Avrupa ve dünya şampiyonu olmak. Asıl hedefim olimpiyat şampiyonu olarak ülkemi en iyi yerde temsil etmek. Okul ve antrenmandan vakit bulduğumda ineklerimizi besliyorum, keçilerim var. Onları ormana götürüyorum, yem veriyorum. Başarılı sporcu olup ailemi maddi zorluktan kurtarmak istiyorum. Başarılarımla anılmak istiyorum.”

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle