Hoşgeldiniz  

Uyuşturucu ile başarıyla mücadele edenler ödüllendirildi

Deniz Porsuk | 29 Haziran 2017 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Uyuşturucu ile başarıyla mücadele edenler ödüllendirildi

ANTALYA’da uyuşturucu ile başarılı mücadele eden 9 farklı meslekten 9 kişi plaket ve fidanla ödüllendirildi.

Antalya Halk Sağlığı Müdürlüğü ’26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığıyla Mücadele Günü’ dolayısıyla Antalya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nde program düzenledi. Programa Vali Münir Karaloğlu, Başsavcı Ramazan Solmaz, Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya ile kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri katıldı. Törende konuşan Vali Karaloğlu, hükümetin uyuşturucu ile mücadele eylem planı ilan ettiğini hatırlattı. İllerde buna yönelik koordinasyonların oluşturulduğunu kaydeden Karaloğlu, öncelikli olarak problemin ortaya çıkmasına yönelik tedbirler alınması gerektiğini belirtti. Karaloğlu, “Bir kişiyi bu belaya bulaştıktan sonra onu çıkarıp temizlemek ve topluma kazandırmak çok zor ve maliyetli. Bunun için öncelikle yapmamız gereken ortamları ortadan kaldırmak. Bir çocuk sevgisiz bırakıldıysa ve ilgi gösterilmezse bağımlılığın en büyük adayı oluyor. Ailelerin çocukları sevgi ortamında büyütmesi gerekiyor. Takip etmesi gerekiyor. Bütün ekonomik imkanları verdiğimizde her şeyin bittiğini zannetmemeliyiz” diye konuştu.

‘YAZ SPOR OKULLARI VE KURAN KURSLARI ÖNEMLİ’

Antalya’da yaz aylarında yaz spor okulları ve Kuran kurslarını çocukların boş kalmaması açısından çok önemsediğini aktaran Karaloğlu, “Sokakta çocuğun başıboş olmaması gerekiyor. Boş zamanını bir rehberin öncülüğünde geçirmesi gerekiyor. Spor bu noktada önemli. Sokakta başıboş kalınca kötü niyetli insanlar o çocukları ağlarına düşürmede fırsat yakalıyor” dedi.

Mücadelenin koordineli yürümesi gerektiğini anlatan Vali Karaloğlu, koordinasyon çok iyi sağlanmazsa aynı vaka üzerinde kalındığını dile getirdi. Çok dramatik vakalarla karşılaştıklarını belirten Karaloğlu, “Mücadele dozumuz artıyor ama uyuşturucunun yayılma hızı da artıyor. Daha çok emek vermemiz lazım” diye konuştu.

‘SİNSİCE HAYATA GİRİYOR’

Antalya Halk Sağlığı Müdürü Murat Özdemir ise uyuşturucu ile mücadele konusunda işbirliği içinde hareket edilmesi gerektiğini söyledi. Antalya’nın uyuşturucu ile mücadelede örnek gösterildiğini aktaran Özdemir, “Bana olmaz dememeli, uyuşturucu toplumun her kesiminde kendisine yer bulabiliyor. Yaşadığımız en önemli terör olaylarından biri olarak görüyorum. Uyuşturucu ile mücadeleyi, geçen seneden beri mücadele ettiğimiz FETÖ’ye benzetiyorum. Sinsice hayatın içine sızabiliyor. Uyuşturucu ile mücadele sadece kolluk kuvvetlerinin görevi değildir. Ailelerden başlayarak mücadele yapılmalı” dedi.

Konuşmaların ardından Antalya’da uyuşturucu ile mücadele eden başarılı kurum çalışanlarından 9 kişi, plaket ve fidanla ödüllendirildi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle