Hoşgeldiniz  

Uluslararası öğrencilere oryantasyon programı

Deniz Porsuk | 05 Temmuz 2017 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Uluslararası öğrencilere oryantasyon programı

AKDENİZ Üniversitesi (AÜ) Uluslararası İlişkiler Ofisi, 2017- 2018 akademik yılı için Erasmus+ Programı ve Mevlana Değişim Programı kapsamında yurt dışında öğrenim görecek yaklaşık 300 öğrenci için oryantasyon programı düzenledi.

 

AÜ Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Rektör Danışmanı Doç. Dr. Binnur Genç İlter, 2017- 2018 akademik yılı için Erasmus+ Programı ve Mevlana Değişim Programı’na 3500 öğrencinin başvurduğunu söyledi. Yapılan değerlendirme sonunda 300 öğrencinin kabul edildiğini anlatan Doç. Dr. İlter, bu öğrencilerin Avrupa ülkelerinin yanı sıra Bosna-Hersek, Brezilya, Fas, Japonya, Karadağ, Kazakistan, Kırgızistan, Makedonya, Rusya ve Sudan’da öğrenim göreceğini kaydetti.

 

Doç. Dr. İlter, düzenledikleri oryantasyon programı kapsamında, Erasmus+ ve Mevlana Değişim Programı Kurum Koordinatörü Uzm. Nurgül Büyükkalay ve Uluslararası İlişkiler Ofisi ekibi tarafından öğrencilere gidecekleri ülkeler ve programa ilişkin bilgilendirme yapıldığını söyledi.

 

Türkiye’den her yıl on binlerce öğrencinin eğitim amacıyla yurt dışına gittiğini belirten Doç. Dr. Binnur Genç İlter, “AÜ öğrencilerinin Uluslararası İlişkiler Ofisi tarafından yürütülen değişim programlarına büyük ilgisi var. Bu programlar sayesinde öğrenciler hem farklı bir öğretim sistemini tanıma hem de eğitim kalitelerini artırma fırsatı yakalıyor. Ayrıca bu uluslararası programlar sayesinde üniversitemizin uluslararasılaşma sürecine de katkıda bulunmuş oluyoruz” dedi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle