Hoşgeldiniz  

Turistler için çamur eğlencesi

Deniz Porsuk | 20 Temmuz 2017 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Turistler için çamur eğlencesi

ANTALYA’nın Kaş İlçesi’nde Karaçay ve Eşen Çayı’na gelen turistler çamur banyosuyla eğleniyor.

Kaş’a Kalkan ve Patara mahallelerinden ve Muğla’nın Fethiye İlçesi’nden cip safariyle bölgeye gelen turistlere çamur turizmi yaptırılıyor. Önce Saklıkent Kanyonu’nu gezen turistlere çamur banyosu yaptırılıyor. Turist grupları rehberler eşliğinde çamur havuzlarına götürülüyor. Burada mayolarını giyen yerli ve yabancı turistler kendilerini çamur havuzlarına atıyor. Turistlere çamurun yararları hakkında da bilgi veriliyor.

Tüm vücut çamurla kaplanan turistlere çeşitli yarışma ve etkinlikler düzenleniyor. Yaklaşık 20-30 dakika eğlencenin ardından önce çamur içindeki vücutlar yanlardaki temiz havuzlarda yıkanıyor, sonrasında da duşa giriliyor.

ARTIK PARALI

Geçen yıllarda Karaçay ve Eşen Çayı yataklarında yaptırılan ve ücretsiz olan çamur turizmi ise artık paralı. Bu eğlence için havuz sahibine 10 lira ödemek gerekiyor. Çamur sefası sonrası ücretsiz çay ve kahve ikramı yapılıyor.

Çamur tesisi kuran Halil Uçar, “Artık çamur turizmi Saklıkent Kanyonu’na gelen turistlerin vazgeçilmezi oldu. Bu nedenle çamur turizmi yaptıran tesisler kuruldu. Çamur banyosunda turistler unutulmaz bir gün yaşıyor” dedi.

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle