TOPALOĞLU ‘BİR ŞEY İSTENECEKSE BEN İSTERİM’

25 Ağustos 2019 Pazar, 23:28

BAŞKAN  TOPALOĞLU, OTEL GENEL MÜDÜRLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, otel genel müdürleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile bir araya geldi.

Tekirova Rixos Premium Otel’de düzenlenen tanışma ve kaynaşma toplantısına, Tekirova’da bulunan otel genel müdürleri, Kemer İşadamları Derneği (KEMİAD) Başkanı Rıza Sönmez, Kemer Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Mehmet Akın, Kemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bolat Ünsal, Belediyemiz Tekirova Sorumlusu Adem Barış ve Tekirova Muhtarı Mustafa Barış katıldı.

‘BİR ŞEY İSTENECEKSE BEN İSTERİM’

Kemer Belediyesi olarak şartların elverdiğince sonuna kadar yatırımcının yanında olacaklarını söyleyen Başkan Topaloğlu, “Çünkü eğer yatırımcı olursa istihdam olacak. Yoksa yatırımcı burada olmazsa sen ben biz bu oda da otururuz. Kimisi tavla oynar, kimisi ağacı dibine yatar. O yüzden biz yatırımcı varsa zaten oluruz. Mesela Göynük’e ben öğretmen olarak geldim, emekli olduğumda gider köyde yatardım, ama yatırımcılar geldi bölge büyüdü, bize bu millet belediye başkanlığını verdi. Şimdi de Kemer Belediye Başkanlığını verdi. Şunu net olarak söylüyorum her biriniz sorunlarınızda bana ulaşabilirsiniz. Benim adıma sizden hiç kimse bir şey istemeye hakkı yoktur. Eğer bir şey istenecekse ben isterim. Onun bunun selamı var diyerek böyle bir dünya yok. Sorun varsa atlar gelirim ben burada karşılıklı konuşur sorunu çözeriz. Benim adıma da sizden hiç kimsenin bir şey istemeye hakkı yoktur” diye konuştu.

Toplantıda, Tekirova’daki deniz kirliliği, haşereler, aydınlatma, esnafın sorunları ve bu sorunların çözümleri konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.

Otel genel müdürleri, Tekirova’da faaliyet gösteren turistik tesislerin yaşadığı sıkıntıları tek tek anlatarak, sorunların çözümleri için önerilerini sundu.

Yaşanan sıkıntıları tek tek not alan Başkan Necati Topaloğlu, bu toplantıyı daha önce Göynük Belediye Başkanı iken “Bizim sokak toplantısı” adı altında yaptıklarını söyledi.
Daha önceki yıllarda yapılan toplantıda, sorunların konuşulduktan sonra alınan kararlar neticesinde başarılı sonuçların alındığını hatırlatan Başkanımız Topaloğlu, “Biz bu toplantıları baz alarak her ay her bölgedeki otelcilerle bir araya geleceğiz. Sonuçta Kemer’in çıkarları söz konusu. Kemer için neler yapabiliriz diye konuşacağız.” dedi.

BİZ SONUNA KADAR YATIRIMCININ YANINDAYIZ

İyi bir turizm sezonu geçirdiklerini anlatan Başkanı Topaloğlu, “Biz, Kemer Belediyesi olarak şartlar el verdiği sürece sonuna kadar yatırımcının yanındayız. Yatırımcı olursa istihdam olur. Olmazsa herkes yatar. Göynük halkı bize belediye başkanlığını layık gördü. Yatırımcılar sayesinde de bölge büyüdü ve gelişti. Şimdi de Kemer Belediye Başkanlığını layık gördüler. Her türlü konuda bana ulaşabilirsiniz. Benim adıma hiç kimsenin sizden bir şey istemeye hakkı yoktur. Biz aynı gemideyiz. Su alırsa hepimiz batarız. Bu gemiye su aldırmamaya çalışacağız.” diye konuştu.

ALIŞVERİŞİMİZİ KEMER’DE YAPALIM

Başkan Topaloğlu, esnafın sorunlarına da değinerek, şunları söyledi:
“Sizden ricam, alışverişlerinizi Kemer’de yapın. En ufak bir kalem, cıvata gibi ürünleri bile Antalya’dan yapıyoruz. Bu yıllardır Kemer’in kanayan bir yarası. Kemer’in kış ayları çok kötü geçiyor. En azından ufak tefek şeyleri Kemer’den karşılayabilirsek herkes mutlu olur. Her şeyden önce karşılıklı saygı ve güven meselesi var. Kemer hepimizin. Kemer için çalışacağız.”

Başkan Topaloğu, diğer sorunlarla ilgili de “Deniz kirliliği ile ilgili gereken çalışmalar yapılıyor. Daha önce Tekirova’daki deniz kirliliği ile ilgili Antalya Valisi Münir Karaloğlu’na bir sunum gerçekleştirdik. Vali bey, bu konuyla yakından ilgileniyor. Haşerelerle ilgili sorun Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin işi ama bu yıl seçim zamanına denk geldiği için fazla ilgilenilemedi. Aydınlatmada büyük sıkıntı var. Trafoların büyütülmesi gerekiyor. Phaselis Festivali’ne büyük önem veriyoruz. Festivali, gelecek yılda daha fazla geliştireceğiz. Eylül ayında sünnet şöleni var. Şölen kapsamında Anadolu Ateşi gösteri sunacak.” ifadelerine yer verdi.

HER ŞEY ÇOCUKLARIMIZ İÇİN

Belediyemiz Tekirova Hizmet Binası’nın anaokulu ve kreş olarak hizmet vereceğinin de müjdesini veren Başkanımız Topaloğlu, “Binayı, anaokulu ve kreş olacak şekilde hazırlıyoruz. Çizimleri yapıldı. İlçe milli eğitime kreş olarak devredeceğiz. Onlar işletecekler. Çünkü binada kimse durmuyor. Yazık günah. Sonuçta çocuklarımızı eğitemezsek bir yere varamayız. Her şey çocuklarımız için. Her şeyin başı eğitim. Tekirova’da çalışan ailelerin çocuklarını gönül rahatlığıyla bırakabileceği bir yer yok. Ortaöğretim hariç yaklaşık 6 bin öğrencinin kırtasiye ihtiyacı giderilecek. Bu bizim eğitime bakış açımızdır. Bu, lise öğrencilerini ücretsiz taşıma ve üniversite öğrencilerine burs imkanı diye devam edecek.” şeklinde konuştu.

Toplantı sonrası Başkan Topaloğlu ve turizmciler hatıra fotoğrafı çektirdi.