Hoşgeldiniz  

Teleferik Antalya’ya iyi geldi

Deniz Porsuk | 28 Şubat 2017 | Antalya Haber, Gündem A- A+

Teleferik Antalya’ya iyi geldi

3 haftada 25 bin kişi  Tünektepe’ye çıktı

Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete açılan Tünektepe Teleferik Projesi, Antalya’nın yeni cazibe merkezi oldu. 3 haftada 25 bin kişi teleferik ile Tünektepe’ye çıkarak, kentin doyumsuz manzarasına ulaştı.

Antalya’nın kalbi Tünektepe’de atıyor. Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Ayaklarınız yerden kesilecek’ sloganı ile hizmete açtığı Tünektepe Teleferik Projesi Antalyalıların vazgeçilmezi oldu. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Tünektepe, ziyaretçi akınına uğruyor. Özellikle haftasonları Antalyalılar soluğu Tünektepe’de alıyor. Hizmete girdiği 4 Şubat’tan bu yana tam 25 bin kişi Sarısu’dan teleferikle Tünektepe’ye çıkarak, Antalya’yı kuş bakışı izlemenin keyfini çıkardı.

MUHTEŞEM MANZARADA YEMEK KEYFİ

Tünektepe’nin zirvesinde bulunan Teleferik Sosyal Tesisleri da Antalyalıların ailece zaman geçirdikleri bir yaşam merkezi haline geldi. Vatandaşlar, Teleferik Kafe’nin muhteşem manzarası eşliğinde, zengin menüden yiyecek ve içecek ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Ayrıca kafenin etrafına yerleştirilen 4 adet dürbünle, Antalya’yı keşfetme imkânı buluyor. İlerleyen günlerde sosyal tesiste ASMEK kursiyerlerinin el emeği göz nuru ürünlerinin sergileneceği bir çarşı da kurulacak.

TÜRKİYE’NİN EN UCUZU

Konyaaltı Sarısu’dan 650 rakımlı Tünektepe’ye 9 dakika gibi kısa bir sürede ulaşılıyor. 1706 metre uzunluğundaki teleferik hattı 36 kabini ile saate 1200 kişi taşıma kapasitesine sahip. Türkiye’nin en ucuzu olma özelliğini taşıyan teleferikte, bir kişi 15 lira, iki kişi ise 20 liraya taşınıyor.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle