Hoşgeldiniz  

Siteler Mahallesi’nde 14’üncü park

Deniz Porsuk | 17 Ocak 2018 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Siteler Mahallesi’nde 14’üncü park

KONYAALTI Belediyesi, Siteler Mahallesi’nde 14’üncü parkın yapımını tamamladı. 2 bin metrekare büyüklüğündeki park bölge halkının kullanımına açıldı.

 

Konyaaltı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Siteler Mahallesi’nde 1305 ile 1312 Sokak kesişiminde bulunan 2 bin metrekarelik alanda park yapımı çalışmalarını tamamladı. Geçen aylarda yapımına başlanılan park bölge halkının hizmetine açıldı. Çocuk oyun alanı ve oturma gruplarının yer aldığı parkta zemin kauçuk malzemeyle kaplandı. Parkın gece kullanımı ve emniyeti için aydınlatma sistemi kuruldu. Suyun verimli kullanımını sağlayan otomatik sulama sisteminin de yer aldığı parka fonksiyonel ve estetik açıdan uygun ağaç, çalı ve mevsimlikler dikildi. Peyzaj düzenlemesiyle yeşil bir dokuya kavuşan parka piknik masaları, oturma bankları, pergola, çöp kutuları konuldu.

 

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Yürüyüş yolları, peyzajı, çocuk oyun gruplarıyla Siteler mahallemize 14’üncü parkımızın yapım çalışmalarını tamamladık. 2 bin metrekare alan üzerine inşa edilen parkımızı kısa sürede tamamlayıp hizmete açtık. Tüm bölge halkımıza hayırlı olsun” diye konuştu.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle