Hoşgeldiniz  

Sea To Sky’da geri sayım

Deniz Porsuk | 25 Eylül 2017 | Antalya Haber, Gündem, Kemer Güncel, Spor, Yaşam A- A+

Sea To Sky’da geri sayım

Dünyada yapılan tüm motosiklet yarışlarından farklı olan, zorlu parkurlarıyla ünlü Red Bull Sea To Sky, bu yıl da Kemer Enduro Motosiklet Kulübü ve XVENTURE katkılarıyla sekizinci kez Kemer’de düzenlenecek. 28 Eylül’de başlayacak organizasyon, Kemer’in dünyaca ünlü plajından, 2365 metre yüksekliğindeki Olimpos Dağı’na kadar uzanıyor. Yarış öncesinde son şampiyon Lars Enöckl Kemer’de yarışacağı için heyecanlı olduğunu belirtti.

Motosiklet dünyasının dayanıklılık, cesaret ve sabır gerektiren kategorisi olan hard enduronun nabzı, bu sene de Kemer’de Red Bull Sea To Sky’da atacak. Sadece rakipleriyle değil, çamur, toprak ve daha birçok faktörle mücadele eden korkusuz pilotları ağırlayacak Red Bull Sea To Sky, 28 Eylül’de Kemer’de başlayacak.

Dünya hard enduro takviminin en önemli yarışlarından biri olan organizasyon, bu yıl da üç farklı parkurda yapılacak. Pilotlar Kemer’in ünlü plajlarında ve Olimpos Dağı’nın zirvesinde yarışacak. İlk gün, plaj yarışı gerçekleştirilecek. 1.3 kilometre sürecek ilk bölümün en hızlı 150 sürücüsü sonraki parkura katılmaya hak kazanacak. Daha sonra 50 kişilik üç gruba bölünen sürücülerden finalist olanlar Orman Yarışı’nda boy gösterecek. İkinci gün tam anlamıyla nefesleri kesecek. Antalya’nın balta girmemiş ormanlarında zorlu yokuşları tırmanmaya çalışacak pilotlar, kıyasıya mücadele edecek. Son günde ise Olimpos Dağı yarışı, sadece parkurda verilen mücadelesiyle değil, atmosferiyle de büyüleyecek. Deniz seviyesinden 2365 metrelik dağa tırmanmaya çalışacak olan dünyaca ünlü pilotlar, 7 kıtanın en zor yarışlarından birini tamamlayacak.

Organizasyona kıtalara yayılmış isimler de katılacak. Manuel Lettenbichler, Lars Enöckl, Wade Young ve Andreas Lettenbichler birinci olmak için çabalayacak profesyonel sürücüler olacak.

Kemer’i sadece deniziyle turistlerin ilgisini çeken bir yer olmaktan çıkarıp dünyanın her yerinden enduro motosiklet tutkunlarını buluşturan bir mekâna dönüştüren etkinlik, dünyanın en eğlenceli ekstrem enduro yarışı olarak anılıyor.

Geçtiğimiz sene yine Kemer’de yapılan Red Bull Sea To Sky’da birinci Lars Enöckl olmuştu. Finiş çizgisine ilk ulaşan Enöckl’ın ardından ikinci sırada Alman Andreas Lettenbichler yer almış, podyumun son sırasına ise Güney Afrikalı Scott Bouverie çıkmıştı.

LARS ENÖCKL: EN SEVDİĞİM YARIŞ RED BULL SEA TO SKY

Geçen senenin birincisi Lars Enöckl, bu sene de Kemer’de birincilik arayacak. Üst üste iki kez zafer elde etmenin planlarını yapan Enöckl, yarış ile ilgili konuştu. Başarılı sporcu, “Gerçekten mükemmel bir organizasyon. Benim için özellikle yarışın 3 güne bölünen formatı çok eğlenceli. Çünkü yarıştan arta kalan zamanlarda çalışma yapma şansınız oluyor. Sahilde stres atıp mental olarak da ertesi güne hazır olabiliyorsunuz. Bu yüzden stres yükü hafif ve hep dendiği gibi ‘en eğlenceli Ekstrem Enduro yarışı’” ifadesini kullandı.

GOMEZ ŞANSSIZLIĞINI KIRMAK İSTİYOR

Hard enduro sezonunun en zor yarışlarından Erzbergrodeo’da mutlu sona ulaşan Alfredo Gomez de Antalya’da favorilerden. Gomez, bu sefer şeytanın bacağını kırarak en üst sırada yer almak istediğini belirtti. Gomez, “Red Bull Sea to Sky gerçekten güzel ve eğlenceli bir yarış ama şimdiye kadar iyi bir sonuç elde etmeyi başaramadım. Buradaki ikinci yılımda podyum yapmayı başarıp yarışı üçüncü sırada bitirmiştim. Ama o yıl dışında ya düştüm ya da bazı teknik aksaklıklar yaşadım. Bu yüzden açıkçası 2017’de elde edebileceğim en iyi sonuca yani zirveye ulaşmak için burada olacağım” ifadelerini kullandı.

(Haber Merkezi)

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle