Hoşgeldiniz  

Rusların En Çok Tercih Ettiği İkinci Tatil Noktası Türkiye”

Deniz Porsuk | 09 Mart 2017 | Antalya Haber, Gündem A- A+

Rusların En Çok Tercih Ettiği İkinci Tatil Noktası Türkiye”

Yandex, Antalya’da düzenlediği etkinlikte konuşan Yandex Satış ve Müşteri İlişkileri Yöneticisi Sergey Gershtein, Rusya’da Yandex’te yapılan aramalara göre Rusların en çok tercih ettiği ikinci tatil noktasının Türkiye olduğunu söyledi.

Rusların En Çok Tercih Ettiği İkinci Tatil Noktası Türkiye
Yandex,  Antalya‘da düzenlediği etkinlikte konuşan Yandex Satış ve Müşteri İlişkileri Yöneticisi Sergey Gershtein,  Rusya‘da Yandex’te yapılan aramalara göre Rusların en çok tercih ettiği ikinci tatil noktasının  Türkiye olduğunu söyledi.

Rusya’nın en büyük arama motoru olan Yandex, teknolojinin gücünden yararlanarak yeni turizm sezonunda  Türkiye‘ye daha fazla Rus turistin gelmesine katkıda bulunmayı hedeflerken,  Antalya‘da düzenledikleri turizmcilerle bir araya gelerek turizm sektörünün ihtiyaçlarını karşılayan reklamcılık çözümlerini paylaştı.

Yandex Satış ve Müşteri İlişkileri Yöneticisi Sergey Gershtein, Yandex’in  Rusya‘nın en büyük arama motoru olduğunu belirterek, “Yandex olarak erişim gücümüz sayesinde insanların hayatlarında yeni fırsatlar keşfetmelerine yardımcı olmak istiyoruz.  Rusya‘da yapılan internet aramalarının yüzde 55’i Yandex’te yapılıyor. Kullanıcıların seyahat odaklı aramalarını da kolaylıkla analiz edebiliyoruz. 2015 yılına kıyasla 2016 yılında Rus kullanıcıların seyahatle ilgili aramaları yüzde 16 arttı. 2017’de daha da artacağını düşünüyoruz” dedi.

Rusya’da bulunan kullanıcılar tarafından yapılan aramaların sonuçlarına göre  Türkiye‘nin en popüler turizm bölgelerinden biri olduğunu ifade eden Sergey Gershtein, sözlerine şöyle devam etti, “Türkiye, Rus turistlerin en çok ilgi gösterdiği ikinci ülke ve yapılan aramalarda bu ilginin hızla arttığını görüyoruz. Hatta yaz dönemine doğru  Türkiye‘nin birinci ülke olacağını düşünüyoruz. Türk turizmcilerin  Rusya‘da çevrimiçi reklam vererek hedef kitlelerine daha kolay ulaşması için  Rusya‘da çalıştığımız 8 önemli dijital reklam ajansını da  Antalya‘da turizmcilerle buluşturduk.  Türkiye‘deki turizmcilerin bu yıl güzel bir sezon geçirmesini diliyoruz. Yandex olarak buna katkı verebilmek bizi mutlu ediyor”.

Online reklamcılık eğitiminin de verildiği etkinlikte Antalyalı turizmciler, Yandex’in ‘Yandex Direct’ ve ‘Yandex Display’ adlı reklamcılık hizmetleri ve web analiz aracı Metrica hakkında detaylı eğitim aldı. Turizmcilere ayrıca  Rusya pazarının dinamikleri hakkında bilgiler verilirken, teknolojinin yardımıyla daha fazla turiste seslenmenin püf noktaları da anlatıldı.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle