Hoşgeldiniz  

Minta: İyi bir hava yakaladık

Deniz Porsuk | 25 Ekim 2017 | Antalya Haber, Gündem, Kemer Güncel, Spor, Yaşam A- A+

Minta: İyi bir hava yakaladık

KEMERSPOR 2003 Kulüp Başkanı İsmail Selami Minta, takımı 2’nci Lige çıkarmak için çalıştıklarını belirterek, “Şu anda gayet iyi gidiyor takım. Hem yönetim anlamında hem teknik ekip anlamında hem de futbolcular anlamında iyi bir hava yakaladık. Aldığımız sonuçlar da ortada” dedi.

TFF 3’üncü Lig 1’inci Grup’ta mücadele eden Kemerspor 2003 Başkanı İsmail Selami Minta, 9 haftalık takım performansını değerlendirdi. Antalyaspor ile yeni bir yapılanmanın içerisine giren ve 2’nci Lig yoluna emin adımlarla ilerleyen bir takım oluşturduklarını söyleyen Minta, Kemerspor 2003’ün Tekirova Mahallesi’ndeki stadında bakım çalışmalarının tamamlandığını ve takımın artık yuvasına döndüğünü kaydetti.

“GAYET İYİ GİDİYOR”

9 hafta sonunda 18 puanla lider Manisa Büyükşehir Belediye Spor’un 2 puan gerisinde bulunduklarını aktaran İsmail Selami Minta, “Geçen yıl lig bitmeden Antalyaspor ile hem Antalyaspor’un menfaatine hem de Kemerspor’un menfaatine bir dizi görüşmelerimiz oldu. Sağ olsun onlar da bizleri tanıdıkça, gördükçe ‘artık işin protokolünü bir tarafa bırakıyoruz, sizden de çok iyi elektrik aldık, Kemerspor’u İkinci Lige çıkaralım’ diye bir yaklaşımları oldu. Bunun üzerine sezon başı Antalyaspor destekli olağanüstü kongreye gittik, yeni bir yönetim kurduk ve takım oluşturduk. Şu anda gayet iyi gidiyor takım. Hem yönetim anlamında hem teknik ekip anlamında hem de futbolcular anlamında iyi bir hava yakaladık. Aldığımız sonuçlar da ortada” dedi.

İBRAHİM DAĞAŞAN TAKIMIN AĞABEYİ

Sezon başında zemini kötü olan stadı bakıma aldıklarını ve bazı maçlarını Kemer dışında oynadıklarını aktaran Başkan Minta, bu maçları Kemer’de oynamaları durumunda daha iyi sonuçlar alabileceklerini kaydetti. Kemerspor 2003’ü şampiyon yapmak için ne gerekiyorsa yapacaklarını anlatan Başkan Minta, yeni transfer İbrahim Dağaşan’ın takıma hem saha içi hem saha dışında ağabeylik yaptığını söyledi. Minta, “Hakikatten onun kalitesinde, onun standardında bir futbolcu için komik denebilecek bir rakama teklifimizi kabul etti. ‘Kemerspor’u 2’nci Lige çıkarmak için bu işin maddiyatına bakmıyorum sizlerle çalışacağım’ dedi sağ olsun. Şimdi de gayet iyi götürüyor, hem saha içerisinde hem de saha dışarısında. Hem faydalı oluyor, hem de takımı derleyip toparlama açısından. Futbolcularımıza çok iyi örnek oldu. Zaten hepsi çok memnun. Kadromuzda şu anda üst liglerde oynayabilecek 7-8 futbolcumuz var. Onların sadece futbol oynamalarında değil profesyonellikleriyle de diğer futbolcu kardeşlerimize çok büyük katkıları var” diye konuştu.

“KEMER’E BİR STAT YAPILACAK”

Bu yıla kadar 37 genci profesyonel futbolcu yaptıklarını ve bunlardan en az 30’unun profesyonel liglerde mücadele ettiğini kaydeden Minta, bundan sonra da gençleri profesyonel yapabilmek için çalışacaklarını vurguladı. Takımın bir stada ihtiyacı olduğunu söyleyen Minta, şöyle dedi:

“Geçmişte sahayla ilgili girişimde bulunduk. O zaman bazı kesimlerce stada İsmail Selami Minta’nın ihtiyacı varmış gibi algı yaratılmaya çalışıldı. Kesinlikle böyle bir şey yok. Tabi bu biraz da görmekle, bilmekle alakalı. Biz bu işin içerisine girdikten sonra 7 bölgede takımları izlemeye gittik. Hepsinin stadını, nasıl bir saha da oynadıklarını gördük. Hakikatten bu şartlar Kemer’imize hiç yakışmıyor. Yani bu anlamda hem de ihtiyaç anlamında Kemer’e bir stat yapılacak. Şimdi bunun yeriyle alakalı çalışmalar var. Zaten yer konusu netliğe kavuştuğu anda programa aldırıp Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından Kemer’e bir stat yaptıracağız.”

FOTOĞRAFLI

DHA-Spor – Türkiye-Antalya – ANTALYA

Foto 1 indir

TFF 3'UNCU LIG 1'INCI GRUP'TA MUCADELE EDEN KEMERSPOR 2003 BASKANI ISMAIL SELAMI MINTA, 9 HAFTALIK TAKIM PERFORMANSINI DEGERLENDIRDI.(FOTO:KEMER-DHA)
indir

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle