Hoşgeldiniz  

Meteoroloji’den Yağış Uyarısı

Deniz Porsuk | 14 Mart 2017 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Meteoroloji’den Yağış Uyarısı

Yapılan son değerlendirmelere göre,Ege kıyıları ve Antalya’nın kıyı kesimleri dışında ülke genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yurtta Hava Durumu, System.String[]
Yapılan son değerlendirmelere göre,Ege kıyıları ve  Antalya‘nın kıyı kesimleri dışında ülke genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, Güneydoğu Anadolu’nun doğusu, İç Anadolu’nun güneydoğusu ve Orta  Karadeniz‘in iç kesimlerinde yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu,  Karadeniz‘in iç kesimleri, İç Anadolu ve  Kuzey Ege‘nin iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması beklenen yağışların;  İstanbul,  Kocaeli,  Sakarya,  Osmaniye,  Kahramanmaraş‘ın batı çevreleri ve  Hatay‘ın  Erzin ilçesinde kuvvetli olması bekleniyor.  Sabah ve gece saatlerinde Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile gece saatlerinde İç Anadolu’da buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının kuzey, iç ve batı kesimlerde 2 ila 6 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın, batı kesimler ile  Karadeniz‘de kuzey ve batı, doğuda güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette,  Batı Karadeniz kıyıları,  Güney Ege kıyıları ve  Doğu Akdeniz kıyılarında yer yer kuvvetli olarak (30-60km/sa) esmesi bekleniyor. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Çok bulutlu ve yağmurlu, sabah saatlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı, akşam saatlerinde çevreleri hafif karla karışık yağmurlu 6

İstanbul: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, yağışlar yerel olarak kuvvetli 7

İzmir: Çok bulutlu 12

Bursa: Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 6

Adana: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 18

Antalya: Çok bulutlu, iç kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 16

Samsun: Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 9

Trabzon: Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 9

Erzurum: Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı 6

Diyarbakır: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, sabah saatlerinde yer yer sisli 15

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle