Hoşgeldiniz  

Maliye Bakanı Berat Albayrak istifa etti!

Deniz Porsuk | 08 Kasım 2020 | Gündem A- A+

Maliye Bakanı Berat Albayrak istifa etti!
Son dakika! Maliye Bakanı Berat Albayrak istifa etti!

Hazine ve Maliye Bakanı  Berat Albayrak istifa etti!. Bakan Albayrak’a ait sosyal medya aracı İnstagram’dan yapılan paylaşım Türkiye gündeminde bomba etkisi yarattı. Sağlık sorunlarını neden göstererek ayrıldığını belirten paylaşıma ise resmi kurumlardan herhangi bir açıklama gelmedi. Olayın siber saldırı olabileceği ihtimali üzerinde de duruluyor. Güvenilir kaynakların yaptığı açıklama ise Bakan Albayrak’ın istifa ettiği yönünde.

Bakan Albayrak sosyal paylaşım sitesinden yaptığı açıklamada ise şöyle:

“Yaklaşık beş yıldır sürdürdüğüm bakanlık görevime sağlık sorunlarım nedeniyle devam edememe kararı aldım. Bundan sonraki süreçte artık zamanımı uzun yıllardır zorunluluktan ötürü ihmal ettiğim ve bana desteğini hiçbir zaman esirgemeyen annem, babam, eşim ve çocuklarıma ayıracağım.

Çok büyük hedeflerle çıktığımız bu yolculukta gerçekleşecek olan bayrak değişimiyle yeni gelen arkadaşlarımız Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Büyük ve Güçlü Türkiye hedefine her zamankinden daha kararlı ve emin adımlarla devam edeceklerdir.

Enerjide olduğu gibi ekonomide de ektiğimiz tohumlar çokta uzak olmayan bir gelecekte koca koca çınarlara dönüşecek ve ülkemizi tam bağımsızlık hedefine ulaştırdığına şahit olacağız inşallah. Bundan en ufak bir şüphem yoktur.

Bu 5 yıllık süre zarfında benimle bu zor ama kutsal yükü yüklenen tüm yakın mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Çokça hakkım geçmiştir haklarını helal etsinler. At izinin it izine karıştığı, Hak ve batılı ayırt etmenin zorlaştığı böyle çetin bir zamanda bizlerin samimiyetine inanarak dua eden her bir vatandaşımızdan Rabbim razı olsun.

Türkiye tarihindeki belki de en kritik dönemlerden sayılacak bu 5 yıllık süre zarfında ülkeme ve ümmete hizmet etmeyi bana nasip eden Rabbime sonsuz hamdolsun.

Gaybı, kalpleri ve hakiki niyetleri bilen mutlak güç sahibi Cenab-ı Allah bizleri Sırat-ı Müstakim’den ayırmasın”

 

MYGazete Haber Merkezi

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle