Hoşgeldiniz  

Liman Mahallesi’nde 17. park hizmete açıldı..

Deniz Porsuk | 30 Mart 2017 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Liman Mahallesi’nde 17. park hizmete açıldı..
Yetişkinlerin çocukluğunu süsleyen eskimeye yüz tutmuş oyunlar, Konyaaltı’nda yeniden gün yüzüne çıkıyor. Konyaaltı Belediyesi, Liman Mahallesi’nde yapımı tamamlanan parkta seksek oyununa da yer verdi.

 

Konyaaltı Belediyesi Liman Mahallesi’nde 54-55 sokak kesişiminde  başladığı parkın yapımını tamamladı. 6 bin metrekare alan üzerine kurulu olan park ile Konyaaltı Belediyesi, bir ilke daha imza atıyor. Yetişkinlerin çocukluğunu süsleyen oyunları gün yüzüne çıkarmayı amaçlayan Konyaaltı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Liman Mahallesi’nde yer alan parkın içersine palyaço ve ve uçurtmalardan oluşan modernize edilmiş seksek alanı oluşturdu.

Bununla birlikte park içerisinde çocuk oyun alanı, fitness alanı, köpek oyun parkı, kaya bahçesi, yürüme yolları, koşu yolu ve oturma alanları da yer almakta. Bununla birlikte alanda var olan ağaçlar, doğal dokuya sahip çıkılarak parkın tasarımının bir parçası haline getirildi.

Liman Mahallesi’ne 17. Parkı hizmete açtıklarını dile getiren Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 6 bin metrekare alan üzerine kurulan bu parkın içersinde, özellikle   çocukların vazgeçilmez oyunlarından olan seksek’e de yer verdiklerini söyledi. Başkan Böcek, 270 metre koşu yolu ve fitness sokak spor grubu ile de bölge halkı için spor yapabilecekleri ferah bir alan oluşturduklarını kaydetti.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle