Hoşgeldiniz  

Konyaaltı sahili ihaleye çıkıyor

SEMİH KÖKEN | 29 Aralık 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Konyaaltı sahili ihaleye çıkıyor

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi, kentin ‘pırlanta gerdanlığı’ olarak nitelendirilen 6 kilometre uzunluğundaki Konyaaltı Sahiline uygulanacak projeyi 19 Ocak 2017 günü yeniden ihaleye çıkarıyor. Antalya’nın geleceğine yön verecek dev projenin ihalesi, belediye web sitesinden canlı yayınlanacak.

Büyükşehir Belediyesi, bilim adamlarının ve mimarların seçtiği, sivil toplum örgütlerinin yön verdiği, içinde sosyal alanlar, meydan, kültür merkezleri, yeşil alanların bulunacağı Konyaaltı Sahili Projesi’ni yeniden ihaleye çıkarıyor. 17 Kasım Perşembe günü gerçekleşen ilk ihaleye katılım olmamıştı. Bu nedenle Konyaaltı’nı bir cazibe merkezi haline dönüştürmeyi hedefleyen projenin ikinci ihalesi, 19 Ocak 2017 Perşembe günü saat 15.00’te Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binası Encümen Toplantı Salonu’nda yapılacak.

CANLI YAYINLANACAK

Antalya’nın geleceğine yön verecek dev projenin ihalesi, Büyükşehir Belediyesi’nin resmi web sitesinden canlı yayınlanacak. Devlet İhale Kanunu’nun 35/a maddesine göre kapalı teklif usulü ile yapılacak ihale, projenin hazırlanan idari ve teknik şartname hükümleri doğrultusunda inşasını, 29 yıl süre ile artırıma esas yıllık bir bedel karşılığı işletilmesini ve süre sonunda bedelsiz olarak Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmesini kapsıyor.

TAHMİNİ YATIRIM MALİYETİ 130 MİLYON LİRA

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle