Hoşgeldiniz  

Konya Arkadaşını Öldürmeden Önce Selfie Yapmış

Deniz Porsuk | 22 Şubat 2017 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Konya Arkadaşını Öldürmeden Önce Selfie Yapmış

Arkadaşını öLDÜRMEDEN ÖNCE SELFİE YAPMIŞKONYA’nın Beyşehir İlçesi’nde arkadaşı 35 yaşındaki İbrahim Çakır’ı, av tüfeğiyle vurarak öldüren ve cesedi de Antalya’nın Manavgat İlçesi’nde bir ormanlık alana gömen 22 yaşındaki Yusuf Zor’un, olaydan bir kaç gün önce, öldürdüğü arkadaşıyla..

kaç gün önce, öldürdüğü arkadaşıyla…

Arkadaşını öLDÜR

 

Arkadaşını öLDÜRMEDEN ÖNCE SELFİE YAPMIŞ

KONYA’nın  Beyşehir İlçesi’nde arkadaşı 35 yaşındaki  İbrahim Çakır‘ı, av tüfeğiyle vurarak öldüren ve cesedi de  Antalya‘nın  Manavgat İlçesi’nde bir ormanlık alana gömen 22 yaşındaki Yusuf Zor’un, olaydan bir kaç gün önce, öldürdüğü arkadaşıyla selfie yaptırdığı ortaya çıktı. Olay, geçtiğimiz 19 Şubat Pazar günü  Konya‘nın  Beyşehir İlçesi’nde meydana geldi. İddiaya göre daha önce  Huğlu‘da av tüfeği imalatı yapan atölye de çalışan Yusuf Zor ile cep telefonuyla mesajlaşan galerici  İbrahim Çakır, kendisini almaya gelen bir otomobille evden ayrıldı. Eşi  İbrahim Çakır‘ın eve dönmemesi ve telefonunun kapalı olması üzerine şüphelenen Çiğdem Çakır, polisi arayarak eşinin biriyle mesajlaştıktan sonra evden 42 DGU 54 plakalı otomobille gittiğini, hayatından endişe ettiğini söyleyerek kayıp başvurusunda bulundu. İhbar üzerine  Beyşehir İlçesi’nde çalışma başlatan  Konya Cinayet Büro Amirliği ekipleri,  İbrahim Çakır‘ın bindiği otomobilin plakasından Yusuf Zor’a ulaştı.

SÖZÜNDE DURMADI

Yusuf Zor’un otomobilinde inceleme yapan cinayet polisi, otomobilin paspaslarında kan izlerine rastladı. Önce çelişkili ifadelerde bulunan Zor, cinayeti itiraf etti. Polise daha önce  İbrahim Çakır‘la sürekli para alışverişinde bulunduğunu söyleyen Yusuf Zor, “Daha önce 7 bin lira borç almıştım. Borcunu kapatırsan sana 150 bin lira verebilirim dedi. Ben bu sözüne güvenerek iş kurmak istedim. Yaklaşık 100 bin liralık büyükbaş hayvan aldım ama parasını İbrahim’den alacağım parayla ödeyecektim. Olay günü ben ona 7 bin lira olan borcumu ödedim. Bana vereceği 150 bin lirayı sordum. O da bana ‘ne parası ben de para yok o parayı harcadım’ dedi. Bana söz verdin bu yüzden borca girdim dedim. İbrahim’de ‘bana niye güvenip borca girdin girmeseydin’ diyerek küfür etti. Aramızda boğuşma yaşandı. Yanımda bulunan av tüfeğiyle ateş ettim.”dediği öğrenildi.

PARAYLA BİRLİKTE GÖMMÜŞ

Yusuf Zor, ifadesinde  İbrahim Çakır‘ı, öldürdükten sonra cesedi bagaja koyduğunu yolda da da arkadaşı  Mehmet Selvi‘yi yanına alıp birlikte  Antalya‘nın  Manavgat İlçesi yakınlarında Yayla Alan mevkiinde ormanlık alana gömdüğünü, sonra bir akaryakıt istasyonunda otomobili yıkadıklarını, yanındaki arkadaşını ise hiç bir şeye karışmadığını söylediği öğrenildi. Yusuf Zor’un, cesedi gömdükten sonra  Alanya‘ya geçtiklerini ve geceyi orada bir otelde konaklayarak geçirdiklerini söylediği belirtildi.  İbrahim Çakır‘ı gömmeden önce verdiği parayı almak istediği ancak Çakır’ın cebindeki paraların delik deşik ve kan içinde olmasın nedeniyle paralarla gömdüğü öğrenildi.

ÖLDÜRDÜĞÜ ARKADAŞIYLA SELFİE YAPMIŞ

Yusuf Zor ile cesedi gömdüğü sırada yanında bulunduğu için gözaltına alınan Mevhmet Selvi’nin yapılan sorgularının ardından adliyeye sevk edilmesi bekleniyor. Yusuf Zor’un öldürdüğü arkadaşı  İbrahim Çakır‘la birlikte olaydan bir kaç gün önce selfie fotoğrafı çekmesi dikkat çekti.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle