Hoşgeldiniz  

Konaklı güzelleşiyor

Deniz Porsuk | 13 Mart 2017 | Antalya Haber, Gündem A- A+

Konaklı güzelleşiyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Konaklı’da orta refüj, kavşak ve kaldırımları farklı motiflerle çiçeklendirerek Alanya’yı güzelleştiriyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Hizmet Birimi Park ve Bahçeler ekipleri, Konaklı-Güzelbağ yolunda üst yapı çalışmalarına devam ediyor. Kış döneminde bordür, toprak dökme ve sulama sistemi çalışmalarını tamamlayan Park ve Bahçeler ekipleri, baharın gelmesiyle peyzaj çalışmalarına başladı. Yolun bordürle ikiye bölünmesinin ardından orta refüj, kavşak ve kaldırımlara çiçek dikiliyor. Farklı motiflerle çiçeklendirilen yol farklı ve güzel bir görünüm kazanıyor.

Yel değirmeni, at arabası, kuyu, renkli taş motiflerini tamamlayan ekipler, bitki ve çiçek dikim çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmaların bu ay içinde tamamlanması planlanıyor.

Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, “ Konaklı- Güzelbağ yolunun Sanayi Sitesi bölgesine önce kavşak yaptık. Ardından yolu ikiye bölerek trafik akışını rahatlattık. Şimdi de Park ve Bahçeler ekipleri peyzaj çalışması yapıyor. Kısa sürede bu çalışmalar tamamlanacak ve turizm sezonunda Konaklı-Güzelbağ Yolu güzel bir görünüme kavuşacak” dedi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle