Hoşgeldiniz  

Kepez’de altyapı çalışmaları

Deniz Porsuk | 18 Ocak 2018 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Kepez’de altyapı çalışmaları

KEPEZ Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilçe genelinde süren alt ve üstyapı çalışmalarını denetledi.

 

Kepez Belediyesi, ilçe merkezine uzak bir noktada yer alan Fevzi Çakmak ile Varsak Karşıyaka mahallelerini birbirine bağlayan Eyüp Sultan Caddesi’nin eskiyen alt ve üstyapısını yeniliyor. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Mehmet Akif ile Akşemsettin caddeleri arasındaki 1500 metre uzunluğunda, 25 metre genişliğindeki bulvarda yenileme çalışması başlattı. Bulvarın bir kısmı imar planına uygun şekilde genişletildi.

 

Asfalt kazıma iş makinesi ile caddenin hizmet ömrünü tamamlayan mevcut asfaltı kaldırılıyor. Daha sonra asfalt altyapı hazırlık çalışmalarının tamamlanmasından sonra caddede sıcak asfalt dökümüne geçilecek. Eyüp Sultan Caddesi’nde 7 bin ton sıcak asfalt, 6 bin m2’de parke kaldırım çalışması yapılacak. Caddede refüj düzenlemesi de gerçekleştirilecek. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de Eyüp Sultan Caddesi’nde devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek, bürokratlarından bilgi aldı.

 

Başkan Hakan Tütüncü, daha yaşanabilir, konforlu mahalleler oluşturmak için yaptıkları çalışmalara kış aylarında devam ettirdiklerine işaret etti. Fevzi Çakmak ve Varsak Karşıyaka mahallerini birbirine bağlayan Eyüp Sultan Caddesi’ni modern bir bulvar haline getireceklerini belirten Başkan Tütüncü,

 

“Bu cadde, merkeze uzak bir yerleşim yeri. Belediye olarak Kepez’in dört bir yanına hizmet götürüyoruz. En uzak noktalardaki yerleşim yerlerindeki hemşehrilerimiz güzel ve konforlu bir ortamda yaşasınlar, güzel bir şehir altyapısına sahip olsunlar diye gayret gösteriyor ve yeni bulvarlar inşa ediyoruz. Kepez’in 66 mahallesinin tamamı belediye eşit uzaklıktadır. Hepsine eşit mesafedeyiz ve hepsine yakınız. Bu cadde fiziksel olarak Kepez Belediyesine uzak olabilir. Ama gönlümüz, kalbimiz en uzak mahallelerde… Bu bölgelere de en güzel hizmetleri yapıyoruz.”

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle