Hoşgeldiniz  

Kemerli pehlivanlara muhteşem karşılama

Deniz Porsuk | 19 Temmuz 2018 | Antalya Haber, Gündem, Kemer Güncel, Siyaset, Yaşam A- A+

Kemerli pehlivanlara muhteşem karşılama

657’inci Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nden madalya ile dönen Kemer Belediyesi güreşçileri için bir karşılama töreni düzenlendi. Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül ile şampiyon pehlivanlar,  Gül Camii önünden başlayıp Kemer Belediyesi’ne kadar devam eden konvoyla Kemerlileri selamladılar.

657’inci Edirne Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde Kemer Belediye spor Kulübü Güreş Takımı’ndan Başaltı Boyda ikinci olan ve Başpehlivan kategorisine yükselen Furkan Durmuş Altın, Büyük Orta Boyda birinci olan ve Başaltı kategorisine yükselen Mevlüt Köken ve Kemer Belediyespor’un yeni transferi Başpehlivan Serkan Serttürk için muhteşem bir karşılama töreni düzenlendi.

KONVOYA YOĞUN İLGİ

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül ile şampiyon pehlivanlar Gül Camii önünden başlayıp Kemer Belediyesi’ne kadar devam eden konvoyla Kemerlileri selamladılar. Kemer caddelerinden geçen konvoya vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi ve güreşçileri tebrik ettiler.

GÜL: BİZ BİR AİLEYİZ

Kemer Belediye önünde düzenlenen kutlama töreninde konuşan Başkan Gül “Kırkpınar gidip görmeyenler için basit gelebilir. Ancak sıcak altında 3 gün boyunca 2 bin 227 pehlivan er meydanında ter döküyor. Her boyda ayrı ve zor bir mücadele veriliyor. Bir Kemer Belediye spor Kulübü Güreş takımı olarak, her yıl olduğu gibi bu yıl da iddialı gittik. Tabi ki tüm takımlar iddialı geldi. Başarı için sezon boyu iyi çalışmak önemliydi. Başkan, hoca ve pehlivanlarımız uyumlu bir çalışma sergiledi. 1990 yılında Ahmet Taşçı’nın ağalığını yapıyordum.  O yıl altın kemeri Kemer ilçemize getirmiştik. 2 yıl önce emre arkadaşımız başaltına çıktı onun burada törenini yapmıştık. Bu yıl da değerli pehlivanımız Furkan, çok iyi bir mücadele verdi. 77 pehlivan arasından Başpehlivan olmayı başardı. Yine Mevlüt arkadaşımız örnek bir mücadele sergiledi. Finalde omzu çıktı. Ama pes etmedi, tedavisini olarak güreşe devam etti. Kemerimize büyük bir onur yaşattı. İkisine de çok teşekkür ediyorum. Güreşçilerimizi evladım gibi görüyorum. Onların elde ettiği başarıyı oğlum kazanmış gibi seviniyorum. Çünkü burada bir aile olduk.  Edirne’de görüştüğümüz Serkan Serttürk’ü de takımımıza geçen hafta transfer ettik, yani ailemize kattık.  Güreşini ve karakterini sevdiğimiz bir arkadaşımız. Kendisinin de başarılı olacağına inanıyorum. Takımımızda değişik boylarda 30’un üzerinde güreşçimiz var. Hepsine başarılar diliyorum.  5 Başpehlivanımızın da Kırkpınar’dan bize altın kemeri getireceklerine inanıyorum. Tüm sporcularımıza bir kez daha başarılar dilerken bizi destekleyen tüm hemşerilerimize de teşekkür ediyorum. 500’ün üzerinde Kemerli hemşerimiz Kırkpınar’a gelerek bizi desteklediler. Sağ olsunlar” diye konuştu.

BAŞKANDAN GÜREŞCİLERE ÖDÜL

Başkan Mustafa Gül, konuşmasının ardından Başpehlivan Furkan Durmuş Altın’a 20 tam altın, Başaltı Güreşçisi Mevlüt Köken’e 15 tam altın taktı. Ardından Başkan Gül, takım yöneticileri ve güreşçiler aile fotoğrafı çektirdiler.

      

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 AYIŞIĞI GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle