KEMERİ YAĞMUR VURDU

26 Kasım 2019 Salı, 10:15

Kemer’i yağmur vurdu, evlerin bodrum katını su bastı
Antalya’nın Kemer ilçesinde bazı bölgeler gece boyu yağan sağanak yağışın etkisiyle sular altında kaldı. Ağva Deresi ve Keçili Çayı taştı, bir otomobil sele kapılırken, çoğu bodrum kat olan bazı evleri su bastı. Su basan evlerdeki aileler pansiyona yerleştirildi.
Dün akşam saatlerinde Kemer’i etkisi altına alan sağanak yağış ve rüzgar gece yarısından sonra şiddetini artırdı. Yayla bölgelerine yüksek miktarda yağış düşünce, Ağva Deresi ve Keçili Çayı taştı. Keçili Deresi üzerindeki korkuluk selin getirdiği döküntülerin çarpmasıyla devrilirken, bazı evlerin bahçe duvarları yıkıldı.

  1. Yağış sürerken otomobiliyle evine gitmekte olan bir vatandaş aracı, sel sularına kapıldı. Araçta bulunan kişiler son anda araçtan çıktılar ve otomobil ters dönerek Keçili Deresi’ne sürüklendi. Araç, Belediyenin gönderdiği kepçe yardımıyla dere yatağından çıkarıldı. Kuzdere Mahallesi, Yenimahalle ve Arslanbucak Mahallelerinde özellikle bodrum katları sel sularını bastı.
    z Başkan Yardımcısı Emin Gül de selden etkilenen bölgelerdeki çalışmaları yerinde izlerken, ilçede kurulacak bir komisyonla hasar tespit çalışmalarına başlanacağı öğrenildi.

Haber: Hanım Türk-Murat Kemaneci