Kemer’e 5 yeni park

08 Şubat 2018 Perşembe, 11:11

KEMER Belediyesi bir taraftan çocuk ve spor parklarını yenilerken bir taraftan da ilçeye yeni parklar kazandırıyor. Arslanbucak, Göynük ve Çamyuva mahallerine yeni parklar yapıldı.

Kemer Belediyesi ilçedeki yeşil alan miktarını artırmak, çocuklara oyun alanı, yetişkinlere spor alanı kazandırmak için yaptığı çalışmalara devam ediyor. Bu kapsamda Çamyuva Mahallesi’nde 2 park, Göynük Mahallesi’nde 2 park ve Arslanbucak Mahallesi’nde 1 park olmak üzere 5 yeni park Kemer halkının hizmetine sunuldu.

ARSLANBUCAK’A DEV PARK

Arslanbucak Mahallesi’nde 2750 metrekare alan üzerinde Murat- Nail- Sebahat Çelik Parkı inşa edildi. Plastik ve ahşap oyun gruplarının yanı sıra tırmanma halatı ve spor aletlerinin de yer aldığı park, Arslanbucak Mahallesi sakinleri tarafından takdirle karşılandı.

MEZBELELİK PARKA DÖNÜŞTÜ

Göynük Mahallesi 213’üncü adada yapılan düzenlemelerle mezbelelik alandan yeni park doğdu. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekibinin yoğun mesai harcayarak bitirdiği park mahalle sakinlerinin beğenisini kazandı. Önümüzdeki günlerde ismi konulacak olan parkta oyun grubu ve tırmanma halatı ile çeşitli spor aletleri yer alıyor.

ÇOCUKLARDAN TAM NOT

Göynük Mahallesi Kurtuluş Caddesi üzerinde yer alan ve henüz adı konulmayan çocuk ve spor parkındaki yeni oyun grupları da çocuklardan tam not aldı. Çocuklar özellikle halatlı tırmanma piramidiyle halatlı ahşap salıncakta gönüllerince eğlenme fırsatı bulurken yetişkinler de spor aletlerinde egzersiz yapıyor.

PORTAKALLAR KORUNDU

Çamyuva Mahallesi’nde Rukiye Koç Ortaokulu yanına inşa edilen ve henüz ismi verilmeyen park içinde plastik ve ahşap oyun gruplarıyla birlikte spor aletleri bulunuyor. Ayrıca park alanı içindeki portakal ağaçları korunarak farklı ortam oluşturuldu. Parka gelenler portakal ağaçları arasında yürüyüş yapma imkanı bulacak.

30 AĞUSTOS ZAFER PARKI

Yine Çamyuva Mahallesi’ndeki 30 Ağustos Zafer Parkı içindeki çocuk ve spor parkında da plastik oyun grubu, ahşap oyun grubu, halatlı tırmanma piramidi gibi çocuklar için zengin seçenekler bulunuyor. Parkta ayrıca engellilere uygun düzenlemeler de yapıldı.

GÜL: İLÇEMİZE HAYIRLI OLSUN

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, “Cennetten bir köşe olan ilçemizin güzelliğine güzellik katmak için canla başla çalışıyoruz. Yaptığımız yeni parklarla Kemer’imizdeki yeşil alan miktarını artırırken çocuklarımıza oyun, yetişkinlerimize spor alanları oluşturuyoruz. Yeni parklarımızı hemşehrilerimizin ve turizmin hizmetine sunmaktan büyük bir mutluluk ve onur duyuyorum. İlçemize hayırlı olsun” dedi.

DHA-Bölge – Türkiye-Antalya / Kemer – KEMER

KEMER BELEDIYESI BIR TARAFTAN COCUK VE SPOR PARKLARINI YENILERKEN BIR TARAFTAN DA ILCEYE YENI PARKLAR KAZANDIRIYOR.(FOTO:KEMER-DHA)

Haber Sistemi Tasarım ve Programlama: Moradam SEO