Hoşgeldiniz  

Kemer’de Uluslararası Tiyatro Festivali

Deniz Porsuk | 22 Mart 2019 | Gündem A- A+

Kemer’de Uluslararası Tiyatro Festivali

Kemer Belediyesi ve Filiz Bağımsız Devletler Topluluğu Eğitim Kültür Yardım ve Dayanışma Derneği işbirliği ile düzenlenen 1. Kemer Uluslararası Tiyatro Festivali başladı. 3 gün boyunca devam edecek festivalde ücretsiz olarak 5 oyun sergilenecek.

6 Kemer Belediyesi ve Filiz Bağımsız Devletler Topluluğu Eğitim Kültür Yardım ve Dayanışma Derneği işbirliği ile düzenlenen 1. Kemer Uluslararası Tiyatro Festivali başladı

6 ÜLKEDEN 70 TİYATROCU KATIILIYOR

Rusya, İsveç, Macaristan, Polonya, Danimarka ve Bulgaristan’dan Rusça konuşan 70 tiyatrocunun yer aldığı 1. Kemer Uluslararası Tiyatro Festivali’ne katılan sanatçılar, Kemer Cumhuriyet Meydanı’nda toplanarak Atatürk Anıtı önünde hatıra fotoğrafı çektirdiler. Daha sonra Liman Caddesi boyunca kortej yürüyüşü yaparak Kemer Belediyesi ana hizmet binası önünde gelen oyuncular, sanata ve sanatçıya verdiği destek için Kemer Belediyesi’ne ve Başkan Mustafa Gül’e teşekkür ettiler.

ÜCRETSİZ 5 OYUN SERGİLENECEK

Festival hakkında bilgi veren Filiz Bağımsız Devletler Topluluğu Eğitim Kültür Yardım ve Dayanışma Derneği yöneticisi Elana Romanavskaya, “Kemer Belediyesi’nin desteğiyle 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nü böylesine anlamlı ve uluslararası bir etkinlikle kutluyoruz Festivalimiz kapsamında 22 Mart’ta bir oyun, 23 ve 24 Mart tarihlerinde 2’şer oyun gösterimi olacak. Kemer Belediyesi Kültür Salonu’nda ücretsiz ve halka açık olarak sergileyeceğimiz oyunlarda Türkçe çeviri de yapılacak” dedi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle