Hoşgeldiniz  

Kemer’de 29 Ekim’e coşkulu kutlama

Deniz Porsuk | 18 Ekim 2017 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Kemer’de 29 Ekim’e coşkulu kutlama

KEMER Belediyesi tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla fener alayı ve Edip Akbayram konseri düzenlenecek. Belediye Başkanı Mustafa Gül, “Fener alayında binlerce Kemerli ile kol kola yürüyüp konserde hep bir ağızdan türkü söyleyeceğiz” dedi.

Cumhuriyetin 94’üncü yıldönümü kutlamaları Kemer’de 29 Ekim Pazar günü resmi törenlerin ardından akşam Kemer Belediyesi’nin düzenlediği etkinliklerle devam edecek. Saat 19.00’da Kemer Belediyesi önünde toplanacak Kemerliler, Belediye Başkanı Mustafa Gül, eşi Neşe Gül, meclis üyeleri ve diğer protokol üyeleriyle birlikte fener alayı ve bayrak yürüyüşü gerçekleştirecek. Fener alayı ve yürüyüş Cumhuriyet Meydanı’na kadar devam edecek.

Kemer Belediyesi’nin Cumhuriyet Meydanı’nda düzenleyeceği konserde ise özgün müziğin güçlü sesi Edip Akbayram sahne alacak. Konser 29 Ekim 2017 Pazar günü saat 20.00’de başlayacak.

“KOL KOLA YÜRÜYECEĞİZ”

Belediye Başkanı Mustafa Gül, tüm Kemerlileri ve Kemer’deki misafirleri fener alayına ve konsere katılmaya davet etti. Başkan Gül, “Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Cumhuriyet bilhassa kimsesizlerin kimsesidir’ sözünde anlamını bulan Cumhuriyetimizin 94’üncü yıldönümü coşkusunu gelin birlikte yaşayalım. İlçemizde düzenleyeceğimiz fener alayında hemşehrilerimle kol kola yürümekten ve Edip Akbayram konserinde hep bir ağızdan türkü söylemekten büyük bir onur duyacağım. Bu duygularla Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor ve gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Aynı şekilde Cumhuriyeti ve kazanımlarını kararlılıkla koruyan çok değerli halkımıza da sevgi ve saygılarımı iletiyorum” dedi.

FOTOĞRAFLI

 

DHA-Bölge – Türkiye-Antalya / Kemer – KEMER

Foto 1 indir

KEMER BELEDIYESI TARAFINDAN 29 EKIM CUMHURIYET BAYRAMI DOLAYISIYLA FENER ALAYI VE EDIP AKBAYRAM KONSERI DUZENLENECEK.(FOTO:KEMER-DHA)
indir

Foto 2 indir

KEMER BELEDIYESI TARAFINDAN 29 EKIM CUMHURIYET BAYRAMI DOLAYISIYLA FENER ALAYI VE EDIP AKBAYRAM KONSERI DUZENLENECEK.(FOTO:KEMER-DHA)
indir

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle