Hoşgeldiniz  

Kemer EMITT Fuarı’nda tanıtılıyor

SEMİH KÖKEN | 31 Ocak 2019 | Gündem, Kemer Güncel, Siyaset, Yaşam A- A+

Kemer EMITT Fuarı’nda tanıtılıyor
 • Kemer EMITT Fuarı’nda tanıtılıyor

  EMITT İstanbul 23. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda Kemer ilçesinin tanıtıldığı bir stant açıldı. Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, “9’uncu kez katıldığımız EMİTT Fuarı, ilçemizin tanıtımına ve turizmine çok önemli katkı sağlıyor” dedi.

  Dünyanın en büyük 4 turizm fuarı arasında yer alan EMITT 2019 – 23. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, İstanbul TÜYAP’ta açıldı. Fuarda Kemer Belediyesi, Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı (KETAV) ve Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği(KETOB) işbirliğiyle ilçenin tanıtıldığı bir stant yer alıyor. Standın açılışı, Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, KETOB Başkanı Şener Gürler ve bölge turizmcileri tarafından yapıldı.

  KEMER 9’UNCU KEZ KATILDI
  Aynı zamanda KETAV Başkanı da olan Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül; fuarın çok verimliği geçtiğini vurguladı. Başkan Gül, “EMİTT Dünyadaki en büyük ilk 4 fuar arasında yer alıyor. Hem ülkemiz, hem de ilçemiz açasından çok önemli bir fuar. 110 ülkeden 7 bin katılımcının olduğu bir fuar. Sektör temsilcileri, ülkemizin ve bölgelerimizin turizm pazarına tanıtılması için büyük bir gayret içindeler. Biz de, Turizm Bakanımız başta olmak üzere, fuarımızın bugünkü seviyesine gelmesine katkı sağlayan herkese teşekkür ediyoruz. Kemer Belediyesi olarak 9 yıldır stant açıyoruz. Fuarın şehrimize ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

  “BAŞARIMIZ TESADÜF DEĞİL”
  Türkiye’nin, Antalya’nın ve Kemer’in turizm sektöründe yeni bir atak içinde olduğunu vurgulayan Başkan Mustafa Gül, “2018 yılında Antalya’ya 13,5 milyon turist, ülkemize 39 milyon turist gelmesi bu konuda ülkemizin ne kadar iddialı olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur. Antalya’ya gelen 13,5 milyon turistin 5 milyonunu Kemer ilçemize almakla büyük bir mutluluk yaşadık. 2017 yılında da Antalya’ya gelen 10 milyon turistin 4 milyonunu Kemer’e almıştık. Turist sayısını artıran en büyük etken Rus turist sayısındaki yükselme oldu. 2017 yılında ilçemize gelen Rus turist sayısını 1 milyon 400 bine ulaştırdık. 2018 yılında da Antalya’ya gelen 4 milyon turistin yaklaşık 2 milyonunu Kemer’e aldık. Kemer turizmindeki bu yükseliş tesadüf değildir Doğasıyla, tarihiyle, tesisleriyle kaliteli hizmet veriyoruz. Belediye olarak da turizme iyi yatırımlar yapıyor ve bunun meyvelerini alıyoruz” dedi.

  “İÇ TURİZMDE DE İDDİALIYIZ”
  İç turizme de değinen Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, “Biz yerli turiste de çok önem veriyoruz. Buna çok ihtiyacımız var. 2009 yılında göreve geldiğimizde Kemer’e gelen turistlerin içindeki yerli turist payı yüzde 5’ti. Bu oranı yüzde 35’e çıkardık. Bu artıştaki en büyük katkılardan birini EMİTT Fuarı sağlamıştır. EMİTT Fuarı, Berlin’de ve Moskova’da yapılan fuarlar kadar heyecan veren bir fuardır. Fuarda seyahat acenteleri ile tek tek görüşüp yerli turist sayısını da artırmak için çalışacağız. Yerli misafirlerimize erken rezervasyonu öneriyoruz. 2019 yılında da hedeflerimiz büyük. 2019 yılının turizmde altın yıl olmasını bekliyoruz” diye konuştu.

  YOĞUN ZİYARET TRAFİĞİ
  Başkan Gül, fuarda ilk olarak Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile görüşmeler gerçekleştirirken ardından çeşitli il ve ilçeler ile seyahat acentelerinin stantlarını ziyaret ederek görüş alış verişinde bulundu. Bu arada, çeşitli televizyon ve radyo kanalları ile röportajlar gerçekleştiren Başkan Gül, yeni turizm sezonundan beklentilerini anlattı.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle