Hoşgeldiniz  

KEMER BELEDİYESİ’NDEN ÜCRETSİZ ÇANAKKALE GEZİSİ

Deniz Porsuk | 26 Nisan 2017 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

KEMER BELEDİYESİ’NDEN ÜCRETSİZ ÇANAKKALE GEZİSİ

KEMERLİ ANNELER 12-13 MAYIS’TA KINALI KUZULARINA GİDİYOR
ANNELER GÜNÜ’NDE ÇANAKKALE
Kemer Belediyesi’nin ‘Kemerli Kadınlar Çanakkale’ye, Kınalı Kuzularına Gidiyor” sloganı ile düzenlediği organizasyon ile yine 1.200 kemerli kadın, kahramanlık destanı yazdığımız topraklara, Çanakkale’ye götürülecek. 12 Mayıs Cuma akşamı saat 20.00’de Ralli Alanı’ndan kalkacak otobüsler ile 13 Mayıs sabahı Çanakkale’ye ulaşacak olan kadınlar, Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül eşi Neşe Gül ile kahvaltıda bir araya gelecek. Ardından profesyonel rehberler eşliğinde tur başlayacak.
ŞEHİTLİK TURU PROGRAMI
Kemer Belediyesi’nin Çanakkale Şehitlik Turu Programı; 13 Mayıs Cumartesi sabahı feribot ile Gelibolu yarımadasına geçilmesi ile başlayacak. Gün boyunca; Kilitbahir Kalesi, Namazgâh Tabyası, Seyit Onbaşı Anıtı, Çanakkale Şehitleri Anıtı, Meçhul Asker Kabri, Yaralı Asker Anıtı, Atatürk’ün Mektubu, Sembolik Şehit Kabirleri Ölüm Koyu, Kanlı Dere Seddül Bahir Köyü, Ertuğrul Koyu, Ertuğrul Tabyası, İngiliz Anıtı, Ezineli Yahya Çavuş Anıtı, Kanlı Sırt, 57. Alay Şehitliği, Kesik Dere Şehitliği, Mehmetçik Parkı, Conk Bayırı Siperleri, Atatürk’ün saatinden vurulduğu yer, Atatürk Anıtı, Yeni Zelanda Anıtı, Türk Siperleri, Gözetleme Yeri, Anafartalar Ovası ve Aynalı Çarşı ziyaret edilecek. Kemerli anneler için Çanakkale merkezinde bir restoranda düzenlenecek akşam yemeğinden sonra dönüş yolculuğuna başlanacak.
“EMANETE SAHİP ÇIKIYORUZ”
Geziye tüm Kemerli bayanları davet eden Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, “Cumhuriyet, üzerimizi bir ağ gibi sararak vatanımızı ve milletimizi koruyor. Cumhuriyet geleceğimizin teminatıdır. Hem belediye olarak, hem şahsım olarak cumhuriyetimizi korumak için her zaman görevdeyiz. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde 1,200 Kemerli kadınımızı Ankara’ya götürmüş ve onlarla birlikte Anıtkabir’de Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi huzuruna çıkmıştık. Şimdi de yine 1.200 Kemerli anne ile birlikte kınalı kuzularımızla, bu topraklar için toprağa düşmüş şehitlerimizle buluşmaya gidiyoruz. Binlerce şehit vererek kahramanlık destanının yazıldığı Çanakkale’de tüm şehitlikleri ziyaret edeceğiz. Gezimize tüm Kemerli bayanları bekliyoruz. Maneviyatı çok yüksek olacak bu etkinliğin ilçemize ve milletimizi hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
BAŞVURU İÇİN: 444 02 97
Geziye katılmak isteyen Kemerli bayanlar 444 02 97 KEBİM telefonuna başvuru yapabilecek ve bilgi alabilecek. Gezide ulaşım, sabah kahvaltısı, akşam yemeği, feribot geçişi ve rehberlik hizmeti masrafları Kemer Belediyesi tarafından karşılanacak. Geziye katılmak isteyen Kemerli anneler için ilçenin her yerinden ulaşım imkânı da sağlanacak.
SERVİS SAATLERİ;
18.45 Tekirova Hizmet Binası
18.45 Çamyuva Hizmet Binası
18.45 Kuzdere Semtevi
18.45 Arslanbucak Düğün Salonu
18.45 Beldibi Hizmet Binası
18.45 Göynük Hizmet Binası

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle