Hoşgeldiniz  

Kemer Belediyesi’nden önemli tasarruf

Deniz Porsuk | 07 Eylül 2018 | Antalya Haber, Gündem, Kemer Güncel, Siyaset, Yaşam A- A+

Kemer Belediyesi’nden önemli tasarruf

Kemer Belediyesi’nin çöp toplama araçlarının kasaları yeni imal edilmiş kasalar ile değiştirildi. Yeni araçlar Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün katıldığı törenle hizmete girdi. Başkan Gül, “Çöp kamyonlarımızı komple değiştirmek yerine sadece kasalarını yenilerek önemli bir tasarruf sağladık” diye konuştu.

Turizmin gözde merkezlerinden Kemer bu yıl çok yoğun bir turizm sezonu geçiriyor. Buna paralel olarak günde 450 top çöp ortaya çıkıyor. Bu çöpleri aksatmadan toplayan Kemer Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri araçlarını revizyondan geçirdi.

 TÖRENLE HİZMETE GİRDİ

Kemer Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde kullanılmakta olan çöp kamyonlarının ekonomik ömrünü tamamlamış olduğu tespit edilen 7 adedinin hidrolik sıkıştırmalı çöp toplama kasaları, yeni imal edilmiş kasalar ile değiştirildi. Yenilenen araçlar Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Başkan Yardımcısı Ahmet Can ve temizlik personelinin katıldığı bir törenle hizmete girdi.

“BÜYÜK TASARRUF SAĞLADIK”

Başkan Mustafa Gül, “Eskiyen ve artık iş göremez hale gelen çöp kamyonlarımızın yenilenmesi ihtiyacı doğdu.  Yaptığımız fizibilite çalışmasında bu kamyonların yeni araç ile değiştirilmesi yerine daha ekonomik olacağı düşünülen arka sistem kasalarının yenilenmesi alternatifi getirildi. 7 çöp kamyonunun arka sistem kasaları değiştirildi ve kullanımına başlandı. Böylece önemli bir tasarruf sağladık” şeklinde konuştu.

DİĞER ARAÇLAR DA YENİLENECEK

Kemer’deki turistik tesislerin bu yaz yüzde 95-100 arası doluluklar yaşadığını vurgulayan Başkan Gül, “Temizlik İşleri Müdürlüğümüz bünyesindeki 168 personel ile günde yaklaşık 450 ton çöp topluyoruz. Yenilenen araçlarımızla daha hızlı ve modern hizmet vereceğiz. Yeni araçlarımızın Kemer ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. Eskiyen diğer çöp kamyonları da ihtiyaç duyuldukça aynı yöntemle yenilecek. Belediyemizin bütçesinde örnek bir tasarruf sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

5 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle