Hoşgeldiniz  

Kemer Belediyesi’nden eğitime ve spora destek

SEMİH KÖKEN | 26 Ekim 2018 | Gündem, Kemer Güncel, Siyaset, Yaşam A- A+

Kemer Belediyesi’nden eğitime ve spora destek

Kemer Belediyesi’nin eğitime ve spora destek amacıyla hayata geçirdiği Sağlıklı Yaşam Projesi kapsamında başlattığı bisiklet dağıtımları Hakkı Saygan Hacı Hafize Saygan-3 Ortaokulu’nda 148 öğrenciye bisikletlerinin dağıtılması ile sona erdi. Böylece bu eğitim yılında ilçedeki 519 öğrenciye bisiklet hediye edildi.

 

Kemer Belediyesi’nin “Kemer’de Bisikletsiz Çocuk Kalmayacak” sloganı ile gerçekleştirdiği Sağlıklı Yaşam Projesi kapsamında ilçede bulunan Mustafa Rüştü Tuncer Ortaokulu’nda 96, Rukiye Koç Ortaokulu’nda 43, Halit Narin Ortaokulu’nda 45, Beldibi Ortaokulu’nda 21, Göynük Ortaokulu’nda 70, Hacı Mehmet Saygan Ortakokulu’nda 56, Kemer Anadolu İmam Hatip Ortaokulu’nda 40 öğrenciye bisiklet dağıtılmıştı. Son olarak Hakkı Saygan Hacı Hafize Saygan İlköğretim Okulu’ndaki 148 öğrenciye bisikletleri teslim edildi. Böylece Kemer Belediyesi’nin bu eğitim öğretim yılında hediye ettiği bisiklet sayısı 519’a ulaştı.

Hakkı Saygan Hacı Hafize Saygan İlköğretim Okulu’nun bahçesinde düzenlenen törene Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Başkan Yardımcısı Kemal Yüksel, Meclis Üyesi Semih Top, Yeni Mahalle Muhtarı Ömer Bilici, Okul Müdürü Nail Tekel, belediye birim müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.

Törende konuşan Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, “Kemer Belediyesi olarak eğitime çok önem veriyoruz. Öğrenciler ve öğretmenler bizim başımızın tacıdır.  Bu güne kadar eğitime sağladığımız destek 8 milyon lirayı geçti. Sağlıklı Yaşam Projesi ile öğrencilerimize bisiklet hediye ederek hem okula ulaşımını kolaylaştırıyoruz, hem de spora teşvik ediyoruz. Bu yılki dağıttığımız bisikletlerle birlikte bugüne kadar toplam 4 bin öğrencimizi bisiklete kavuşturduk. Önümüzdeki günlerde de tablet dağıtımına başlayacağız. İlçemizde tablet hediye ettiğimiz toplam öğrenci sayısı da yaklaşık 5 bine ulaşacak. Eğitime ve spora desteğimiz bundan sonra da devam edecek” dedi.

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

32 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle