Hoşgeldiniz  

Kemer Belediyesi’nde 1 Mayıs coşkusu

Deniz Porsuk | 29 Nisan 2017 | Antalya Haber, Gündem, Kemer Güncel, Yaşam A- A+

Kemer Belediyesi’nde 1 Mayıs coşkusu

Türkiye’de 1 Mayıs Bayramı’nı tanıyan ilk belediye olan Kemer Belediyesi’nde Başkan Gül ile 900 personel buluşarak İşçi ve Emekçiler Bayramı’nı kutladı. Başkan Gül ‘ün verdiği yemekte büyük bir coşku yaşandı.

 

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı nedeniyle belediyenin 900 çalışanı için yemek ve kutlama etkinliği düzenledi. Arslanbucak Hizmet Alanı’nda düzenlenen yemekte Başkan Gül, eşi Neşe Gül ile birlikte personele yemek servisi yaptı.

YEMEKTE BÜYÜK COŞKU

Başkan Yardımcıları Kemal Yüksel, Nuray Minta, Ahmet Can, meclis üyesi Semih Top, sendika temsilcileri ve muhtarların da katıldığı kutlamada tüm personel çalınan oyun havaları ve türküler eşliğinde doyasıya eğlendi. Belediye personelinin bu coşkusuna Gül çifti ile başkan yardımcıları da ortak oldu.

ANGARA’NIN BAĞLARI…

Birim birim sahneye davet edilen belediye işçi ve memurları oyun havalarındaki hünerlerini ortaya koydular. Etkinliğin en çok oynayan grubu olan zabıtaların dansları, yemeğe katılanlar tarafından ilgiyle izlendi. Ardından sahne alan Özel Kalem Müdürlüğü çalışanları da büyük bir coşku yaşadı.

“1 MAYISI KUTLAYAN İLK BELEDİYEYİZ”

Başkan Gül yemekte yaptığı konuşmada işçi haklarına çok önem verdiklerini belirterek, “1994 yılında belediye başkanı seçildiğimde bir ilke imza atmıştım. O yıl GATAB ile sendika ile yapılan sözleşmeye Türkiye’de ilk kez ‘1 Mayıs İşçi Bayramını’ yazdıran başkan ben oldum. Ardından Kemer Belediyesi’nde aynı uygulamayı yaptım. Devlet tarafından 1 Mayıs İşçi Bayramı ilan edilmemesine rağmen bunu sözleşmeye ilk yazdıran belediye başkanı oldum.  Çünkü İşçinin alnından akan ter, bizim en büyük değerimizdir. Kemer Belediyesi olarak çalışanlarımızın emeklerinin karşılığını almasına ve iş huzuruna büyük önem veriyoruz. Çalışanlarımızın iş yerinde mutlu ve huzurlu bir ortamda çalışmaları için iyileştirmeler yapıyoruz. Birlik, dayanışma ve mücadele günü olarak tüm dünyada kutlanan, 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutluyor,  emekçilerin haklarını almak için sessiz kalmadığı, işçinin hakkının yenmediği bir dünya diliyorum” dedi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle