Hoşgeldiniz  

İranlılar Antalya’ya Akın Etti

Deniz Porsuk | 22 Mart 2017 | Antalya Haber, Gündem, Oteller, Turizm, Yaşam A- A+

İranlılar Antalya’ya Akın Etti

Antalya’da bu yıl ikincisi düzenlenen Persian Shopping Festivali’nde yüzlerce İranlı festivalin düzenlendiği alışveriş merkezine akın etti. Nevruz kutlamaları için Antalya’ya gelen İranlı turistler, alışveriş merkezindeki festivalde İran’ın popüler sanatçılarından Tohi ile de buluşma şansı da yakaladı.

Nevruz kutlamaları için Türkiye’ye gelen İranlı turistler, Antalya’da unutulmaz bir nevruz yaşıyor. Bir alışveriş merkezi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Persian Shopping Fest’de, alışveriş keyfi eğlenceyle birleştirilerek keyifli anlar yaşatılıyor. 18 Mart’ta başlayan festivalde, aynı zamanda İranlı sanatçılar da katılarak hayranlarına imza dağıtıyor. Alışveriş merkezine gelerek hayranlarıyla buluşan İranlı Sanatçı Hossein Tohi, bol bol imza dağıttı. Tohi’ye İranlıların yanı sıra Türk vatandaşlar da ilgi gösterdi. Bazı İranlı turistler, Tohi’yi görünce heyecandan sevinç gözyaşları dökerken, bazıları da imza alabilmek için yoğun gayret sarf etti.

7 Nisan tarihine kadar devam edecek olan festivalde 28 Mart Sepidehve, 30 Mart Aref imza günü düzenleyecek. Ayrıca, İranlıların nevruz geleneğinin en özel simgesi olan Haft Sin Sofrası da AVM’nin giriş kapılarında 15 gün süre ile kurulu kalacak

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle