İBRAHİM ACAR KİMİ KORUYOR

05 Ağustos 2019 Pazartesi, 15:06

Esnafın hanutçu broşürü uzatmalı Turizm İl Müdürüne neden dokundu?
İBRAHİM ACAR KİMİ KORUYOR?
Bazı olaylar vardır maske düşürür.
Bölgede yıllardır hanutçuluk nasıl ayakta kalabildi?
Çünkü hanutçuluğa, karşı göstermelik önlemler,
hanutçuluğun altyapısının önüne geçilmemesi,
turizm denilen faaliyetleri bir ucubeye dönüştürdü.
Sahillerin işgali, kaçak yapılaşma ile büyük hacimli binalar,
herşey dahil sistemi, ilkel sürü turizmi;
giderek bu narin, sevecen sektörün içini boşalttı.
Kaba saba, ikiyüzlü, sahteci, soyguncu,
birbirine düşman aktörlerin
birbirini yoketmeye çalıştığı arenaya dönüştü.
Herkes yok olmamak için kendini korumaya çalışıyor.
İyi-kötü yok, hayatı idame var.
Esnaflar can havliyle işlerini gelirlerini artıracak çözümler arıyor.
Dolmuş güzergahlarının istedikleri yerlerden geçmesi,
Zincir giyim mağazalarının, shoppinglerin ilçe merkezi dışına çıkarılması, ve daha bir sürü önlemle krizden kurtulacaklarını düşünüyorlar.
Bir yandan esnaf esnafla da çatışıyor, herkes birbirini boğazlayacak hale geliyor. Dolmuşçu UKOME ile mahkemelik oluyor.
HANUTA KARŞI BROŞÜR TURİZM İL MÜDÜRÜNÜ RAHATSIZ ETTİ, KEMER BELEDİYESİ “DAĞITIMI DURDURUN” DEDİ.
2013’te önce Platform, sonra dernek olarak kurulan KESDER (Kemer Esnafları ve Turizmciler Derneği), geçtiğimiz günlerde dernek başkanı Abdullah Çilengir’in yaptığı basın açıklamasının ardından, rusça broşür bastırarak dağıtmak istedi. Broşür dağıtımı için Kemer Belediyesi’nden izin aldıkları öğrenilen KESDER yönetimi, broşürleri üyeleri aracılığıyla dağıtmaya başladı.
Skandal gelişmeler de bundan sonra başladı.
Önce Kemer Belediyesi muhasebe servisinden Abdullah Çilengir arandı, broşür dağıtımının durdurulması istendi.
Çilengir, sebebini sordu, bakanlıktan telefon geldiği söylendi.
İşkillenen başkan Çilengir, ertesi gün belediyeyi tekrar aradığında, telefon edenin Turizm İl müdürü İbrahim Acar olduğunu öğrendi.
Kendisini telefonla arayan Abdullah Çilengir’le yaptığı görüşmede, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nu arayanın kendisi olduğunu söyleyen Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar, bildirinin de çevirisini istediğini belirtti.
Abdullah Çilengir, son olarak Necati Topaloğlu’nu aradı. Topaloğlu, İbrahim Acar’ın “Bakanlık devrede” gibi cümleler kurduğunu iletti. Böylece muhasebe servisinin KESDER’i neden aradığı ortaya çıktı.
KESDER Başkanı Abdullah Çilengir, tüm görüştüğü yetkililere bildiriyi dağıtmaya devam edeceklerini bildirdiğini söyledi.

Hanutçuluğa karşı bir broşür dağıtımının kimleri rahatsız ettiği, kimlerin harekete geçtiği kayda geçsin. Hatırlarsınız, aynı içeriğe sahip broşürler, haritalar ve afişler, Kemer’in her yanına, daha sonra KESDER’i kuracak platform öncülüğünde, ATSO, Kemer ilçe ve Çamyuva, Göynük, Tekirova belde belediyeleri, AESOB gibi kuruluşların logoları ve destekleriyle asılmıştı. Aynı içerik, 2015’te Kemer Belediyesi imzasıyla aynı şekilde bilboardlara asılmıştı. O zaman afişler, kimliği belirsiz kişiler tarafından tahrip ediliyordu. Şimdi hanutçuluk iktidara bağlı resmi ağızlardan mı savunuluyor?

Murat Kemaneci

İşte dağıtılan rusça broşürün Türkçesi
TÜRKİYEDE TATİL YAPAN HER TURİSTİN BİLMESİ GEREKEN ÖNEMLİ
BİLGİ!!
Otellerin içinde Rehberler veya insanlar sizleri fabrika satış mağazası veya shopping Centerlere davet edip sizlere kaliteli ama ucuz mallar alabileceğinizi söylerse bu doğru bilgi değildir. Sizi davet edip ya da gitmek zorunda bıraktıkları bu yerlerde fiyatlar çok yüksektir ve bu kişiler sizin alışverişlerinizden komisyon alıyorlar, çok büyük paralar kazanıyorlar. Haksız bir şekilde turistleri kandırarak yani hanut yapıyorlar ve bu kişiler size her türlü yalanı söylerler, otelden çıkmamanız için sizleri korkuturlar.
Otelden çıkmaktan korkmayın kendi başınıza rahatça çıkıp gezebilir ve alışverişinizi yapabilirsiniz göreceksiniz ki alışverişlerinizde daha az para ödeyip daha mutlu olacaksınız…