Hoşgeldiniz  

Hkü Farklı Spor Dallarında Madalyalarını Arttırıyor

Deniz Porsuk | 29 Mart 2017 | Antalya Haber, Gündem, Kemer Güncel, Spor, Yaşam A- A+

Hkü Farklı Spor Dallarında Madalyalarını Arttırıyor

Sadece derslere girmekle üniversiteli olunmaz sloganıyla öğrencilerini her alanda destekleyen Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) spor alanlarında da başarılarını arttırıyor.
Öğrencilerine sağladığı desteklerini madalyalarla taçlandıran HKÜ, Antalya/Kemer’de düzenlenen Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonasına gönderdiği Beslenme ve Diyetetik 1.Sınıf öğrencisi Fehime Tuğçenur Kurt,Türkiye Şampiyonu olarak madalya aldı. Türkiye Bilek Güreşi, bu yıl gençler için Antalya Kemer de düzenlenen özel bir şampiyona ile gerçekleşti. Renkli görüntülerin ve kıyasıya mücadelelerin yaşandığı şampiyonada, 21 yaş altı bayanlar kategorisinin +70kg sıkletinde sağ ve sol kolda da birincilik için yoğun mücadeleler yaşandı. Kıyasıya mücadeleler sonunda HKÜ öğrencisi Fehime Tuğçenur Kurt +70kg sıkletinde hem sağ kolda hem de sol kolda birinci olarak şampiyon oldu.
Hedef daha büyük başarılar
Şampiyonadan sonra düşüncelerini belirten Kurt, her alanda başarıları arttırmak için mücadele ettiklerini belirterek, “Kıyasıya mücadeleler yaşadık ve sonunda birinci oldum. Şampiyonada başarılı olduğum için çok mutluyum. Bu mutluluğu yaşamamda bizlere hemen her alanda destek veren üniversitemize ve özellikle de Rektörümüz Prof. Dr. Tamer Yılmaz’a sonsuz teşekkürler ederim. Rektörümüz ders ve kariyer anlamında bizlere daima destek oluyor ama sadece bunlarla da sınırlı kalmayarak, sportif alanlarda ve sanatsal alanlarda bizlere desteğini daima sağlıyor. Gün geçtikçe üniversitemiz her tür alanda başarılarını daha da arttıracaktır. Benim de hedefim başarılarımı ve madalyalarımı daha da arttırmak olacak. Yakın tarihte Polonya/Katowice de düzenlenecek olan 27. Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonasında ülkemi temsil edeceğim ve burada da birinci olmak için elimden gelen gayreti göstereceğim” dedi.
“Rektör Yılmaz, şampiyonlarını kutladı”
Rektör, şampiyonada her iki kolda da birinci olan Fehime Tuğçenur Kurt ve geçtiğimiz günlerde Bedensel Engelliler Yüzme Türkiye Şampiyonasında gerçekleştirilen müsabakalarda 4 farklı dalda madalya alan HKÜ İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı 2. sınıf öğrencisi Merve Durdu’yu makamında ağırladı. Rektör Yılmaz, her iki öğrenciyi tebrik eden Yılmaz, öğrencilerinin başarılarının devamını dileyerek, günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle