Hoşgeldiniz  

Hayvan üreticisine ziyaret

Deniz Porsuk | 27 Temmuz 2017 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Hayvan üreticisine ziyaret

SERİK Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mustafa Çömezoğlu, büyükbaş hayvan desteği alan üretici Neşe Özcan’ı ziyaret etti.

Serik Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mustafa Çömezoğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Kırsal Kalkınma Yatırımları hibe programı kapsamında 18-40 yaş arası şartları taşıyan ve kırsalda yaşayan Genç Çiftçileri Destekleme Programı’ndan büyükbaş hayvan desteği alan üretici Neşe Özcan’ı Yumaklar Mahallesi Kıçağıl Yaylası’nda ziyaret etti.

Hibe verilen ‘Hereford’ cinsi sığırlara yem veren ve durumlarını gözlemleyen Çömezoğlu, yayla şartlarında bakım, besleme ve bölgeye adaptasyon durumu hakkında bilgi aldı. Mera alanını da gezen Çömezoğlu, “2016 yılında genç çiftçi projesi kapsamında üreticimize 8 aylık Hereford dişi düve hibe olarak verildi. Şimdi düvelerimiz 17 aylık oldu. Suni tohumlama yapılarak üretim aşamasına geldiğini gördük. Hayvanlarımız yayla şartlarına da uyum sağlamış. Bu çeşit ineklerimiz et üretimi için önemli” dedi.

Çömezoğlu, bu yıl da 9’u hayvancılık, 4’ü örtü altı projesi olmak üzere 13 genç çiftçinin projesinin kabul edildiğini aktardı.

Üretici Neşe Özcan’ın eşi Cemil Özcan, “Hibe desteklerinden dolayı Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımıza çok teşekkür ediyorum. Bizim biraz kıl keçimiz vardı. Devletimiz tarafından dişi düve desteği verildi. Sayın müdürümüze desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Zaten kendisi çiftçi çocuğu ve yöremizin insanı. Bölgemizi çok iyi tanıyor. Yaylamızın bu doğal güzelliğiyle kalmasını, farklı amaçlar için kullanılmasını istemiyoruz” diye konuştu.

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle