Hoşgeldiniz  

Erdal İyiöz Türküleri Antalyalıları mest etti

Deniz Porsuk | 28 Mart 2017 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Erdal İyiöz Türküleri Antalyalıları mest etti

Büyükşehir Belediyesi, Antalya’nın yetiştirdiği en iyi sazcı olarak kabul edilen Erdal İyiöz’ün türkülerinin seslendirildiği bir konser düzenledi. Sanatçı Erdal İyiöz’ün de katıldığı konser Antalyalılar tarafından yoğun ilgi gördü.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı, Antalya’nın yetiştirdiği en iyi sazcı olarak kabul edilen Erdal İyiöz’ün derleyip notaya aldığı türkülerden oluşan bir konser düzenledi. Antalya Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı THM İcra Heyeti’nin, AKM Perge Salonu’nda,  Şef Burhan Yacan yönetiminde gerçekleştirdiği konsere, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Zülfü Çelik, Erdal İyiöz, Sümer Ezgü ve birçok Antalyalı sanatsever katıldı.
HALK OYUNLARI EKİBİ GECEYE RENK KATTI
Derlemeleriyle Türk Halk Müziği repertuarına dev eserler kazandıran Erdal İyiöz Türküleri Konserinde ünlü sanatçı Sümer Ezgü ve İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Türk Halk Oyunları Bölüm Başkanı olan kardeşi Taner Ezgü de zeybek oynadı. Konserde Erdal İyiöz’ün derlediği “Al Yazma Zeybeği, Antalya Yollarında, Bahçelerde Can Erik” gibi türküler seslendirildi. İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Türk Halk Oyunları Bölümü Ekibi de “Torosların Alt Yanı Dere” ve “Üzüm Koydum Sepete” adlı türkülere Teke Yöresi oyanlarıyla eşlik etti.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle