Hoşgeldiniz  

Engelli gencin sahne hayali gerçek oldu

Deniz Porsuk | 22 Şubat 2017 | Antalya Haber, Gündem A- A+

Engelli gencin sahne hayali gerçek oldu

Döşemealtı’nda yaşayan 25 yaşındaki zihinsel ve fiziksel engelli Mehmet Öztürk’ün sahneye çıkma hayali Belediye Başkanı Turgay Genç sayesinde gerçek oldu.

Bir süredir saz eğitimi alan, ritim tutmasını ve türkü söylemeyi öğrenen Öztürk, her cuma Yeşilpark Kültür Merkezinde sergilenen Entrikalı Dolay Komedyası adlı tiyatro oyunu sırasında hocası Osman Kocağöz ile birlikte sahneye çıkarak sazıyla türkü söyleyip ritim tuttu.

Saz çalıp, şarkı söyledi…

En büyük hayali sazıyla sahneye çıkmak olan engelli genç ailesiyle birlikte Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç’ten destek istedi. Başkan Genç, DHT Sanat Yönetmeni Müfit Kayacan ile görüşerek engelli Mehmet Öztürk’ün hayalinin gerçeğe dönüşmesi sağladı. Her cuma günü ücretsiz olarak sergilenen tiyatro gösterisi sırasında Mehmet Öztürk hocası ile birlikte sahne alarak saz çalıp şarkı söyledi. Seyircilerden büyük beğeni alan gencin mutluluğu görülmeye değerdi.

Mehmet hepimizi gururlandırdı…

Belediye Başkanı Turgay Genç, “Mehmet’in mutluluğu bizim için çok önemliydi. En büyük hayali sahnede yeteneklerini göstermek olan genç kardeşimizin ailesi bana gelerek durumu anlattı. Bende Sanat yönetmenimiz Müfit Kayacan ile durumu paylaştım. Yüzlerce seyircinin önünde sahneye çıkan Mehmet, başta ailesi olmak üzere hepimizi gururlandırdı. Kendisine teşekkür ederim” dedi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle