Hoşgeldiniz  

Emep Genel Başkanı: Halk ‘Evet Çıkmazsa Kaos Çıkar’ Denilerek Korkutuluyor

Deniz Porsuk | 15 Mart 2017 | Antalya Haber, Gündem A- A+

Emep Genel Başkanı: Halk ‘Evet Çıkmazsa Kaos Çıkar’ Denilerek Korkutuluyor

EMEK Partisi (EMEP) Genel Başkanı Selma Gürkan, Anayasa değişikliğiyle ilgili süreçte muhaliflerin baskı altında tutulduğunu, halkın ise ‘Evet çıkmazsa kaos çıkar’ denilerek korkutulduğunu söyledi.

Emep Genel Başkanı: Halk 'Evet Çıkmazsa Kaos Çıkar' Denilerek Korkutuluyor, System.String[]
EMEK Partisi (EMEP) Genel Başkanı  Selma Gürkan, Anayasa değişikliğiyle ilgili süreçte muhaliflerin baskı altında tutulduğunu, halkın ise ‘Evet çıkmazsa kaos çıkar’ denilerek korkutulduğunu söyledi.

EMEP Genel Başkanı  Selma Gürkan,  Antalya Kaleiçi’nde kahvaltılı basın toplantısı düzenledi. İl Başkanı  Hasan Alkan ile birlikte gazetecilere açıklama yapan  Selma Gürkan, 16 Nisan’da yapılacak referandumda ‘hayır’ diyeceklerini açıklayan siyasi partilerin çalışmalarının engellendiğini, halkın da tehdit edildiğini iddia etti.

‘Evet çıkmazsa kaos çıkar, evet çıkmazsa iç savaş çıkar’ denilerek şantaj, tehditlerle anayasa değişiklik paketinin kabul ettirilmek istendiğini öne süren Gürkan, 16 Nisan’daki Anayasa değişikliğinin kabul edilmesi halinde ülkeyi demokrasiden uzaklaştıracağını savundu. Değişiklikle yargı, yasama ve yürütmenin tek elde toplandığı bir rejimin hayalinin kurulduğunu kaydeden Gürkan, “Referandumda hayır denilerek bir tek adam, tek parti diktatörlüğüne geçişin önüne engel konulmuş olacak” dedi.

İktidarın ise tek adam rejimini ‘Güçlü  Türkiye‘ ve ‘istikrar’ sözleriyle halka pazarlamaya çalıştığını savunan Gürkan, “Yetkiler tek elde toplandığında bunun ismi otoriterliktir, bunun ismi faşizmdir. Demokrasiyle uzaktan yakından ilgisi alakası yoktur” dedi.

Nazi zihniyetiyle  Avrupa ülkelerini suçlayan iktidarın mağduriyet yaratarak oy devşirmeyi amaçladığını savunan  Selma Gürkan, şöyle dedi:

” Venedik Komisyonu’nun raporları üzerinden bir tartışma yürüyor. İktidar raporu siyasi olarak nitelendiriyor. Yine  Avrupa ülkeleriyle ilişkileri iyiyken demokrasi kriterleri örnek gösteriliyordu. Vizesiz gidip gelmeler konuşuluyordu.  Avrupa Birliği üyeliği bir seçim vaadiydi. Şimdi ne oldu da bu  Avrupa Birliği‘ne girmek bir seçim vaadiyken,  Avrupa ülkeleri faşist bir iktidar oldular? Eğer  Avrupa Birliği‘nde hak ihlalleri varsa,  Türkiye‘ye de mercek tutmak gerekir.  Hükümet  Avrupa‘da son bir haftada karşılaştığı muamelenin kat kat fazlasını  Türkiye‘de uygulamakta.  Polis şiddetiyle, tutuklamalarla, gözaltında ve cezaevlerinde hak ihlalleriyle, basın ve ifade özgürlüğünü engellemelerle. Nitekim halen 150’nin üzerinde gazeteci sadece gazetecilik yaptığı için cezaevindedir. Yine çok sayıda siyasetçi cezaevinde. Tencere dibin kara, seninki benden kara durumu var ortada.”

Selma Gürkan, yaptıkları her siyasi eleştirinin Cumhurbaşkanına hakaret olarak yargı konusu olduğunu da belirterek demokrasi için bedel ödemeye devam edeceklerini söyledi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle