ELAZIĞ’A YARDIM TIRI YOLA ÇIKTI

28 Ocak 2020 Salı, 17:35

Merkez üssü Elazığ’ın Sivrice ilçesinde 6.8 şiddetinde meydana gelen ve çevre illerde de hissedilen depremde mağdur olan vatandaşlar için bir tır yardım malzemesi dualar eşliğinde yola çıktı.

Kemer Kaymakamlığı, belediye ve sivil toplum kuruluşları iş birliğince başlatılan yardım kampanyası kapsamında bakliyat, ısıtıcı, yorgan, battaniye, giysi, halı ve kilimlerin bulunduğu tır, belediyemiz önünde düzenlenen uğurlama töreniyle Elazığ’a gitmek üzere hareket etti.

Uğurlama törenine, Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç, Belediye Başkanı, Başkan Yardımcısı  Emin Gül ve Sebahattin Esen, meclis üyeleri, birim müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve muhtarlar katıldı.

Bölgeye yardım için adeta seferber olan Kemer kaymakamlığı, belediye, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlarımız, destek için hummalı bir çalışma içerisine girdi.

Vatandaşlardan gelen yardım malzemeleri arasında bazı çocukların deprem mağduru vatandaşlara yazdığı mektuplar ve gönüllerinden kopan hediyelerin olması, herkesi duygulandırdı.

Kaymakam Murtaza Dayanç, uğurlama töreninde yaptığı konuşmasında, yaşanan depremin herkesi derinden üzdüğünü belirterek, 41 vatandaşın hayatını kaybettiğini hatırlattı.
Zor zamanlarda Türk milletinin hızlı bir şekilde birlik ve beraberlik içerisinde hareket ettiğinin altını çizen Kaymakam Dayanç, “Kemer’den de bir yardım tırı göndermek istedik. İlk etapta bir tır yardım malzemesi topladık. Kaymakamlığımız, belediyemiz, sivil toplum kuruluşları ve halkımızın desteğiyle sıfır malzemeler alındı. Gönderilen malzemeler, depremzede kardeşlerimize inşallah yardımcı olur. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyorum.” dedi.

KENDİ KIYAFETLERİNİ GÖNDEREN ÇOCUKLARIMIZ VAR

Depremde mağdur olan vatandaşlar için iki gün içerisinde birçok yardım malzemesi toplandığına değinen  Topaloğlu, “Yardım malzemelerinin hepsini yeni aldık. İçerisinde ısıtıcı, yorgan, battaniye, bebek bezi, bakliyat ve diğer malzemeler var. Belediye ekiplerimiz, gece gündüz demeden iki gün boyunca çalıştı. Bazı çocuklarımız içinden geldiği gibi mektup yazmış. Kendi kazaklarını gönderen 5 yaşında bir kızımız var. Bunlar önemli şeyler. Acılı günlerde birbirimizin yanında olmayı seven bir milletiz. Yardım bir tarafa birlik ve beraberlik içerisinde olmak çok önemli. Biz belediye olarak her zaman yanlarında olmaya söz veriyoruz.” diye konuştu.

İlk olarak belediyemiz Arslanbucak Hizmet Alanı’nda bulunan yardım malzemeleri tıra yüklendi. Belediyemiz içerisindeki diğer malzemelerinde tıra yüklenmesinin ardından belediyemiz önünde uğurlama töreni düzenlendi.

Yardım tırı, törenden sonra dualar eşliğinde Elazığ’a doğru hareket etti.

#Elazığ
#YardımTırı

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ağaç ve açık hava
Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, açık hava
Görüntünün olası içeriği: gökyüzü ve açık hava
BU SOĞUK HAVADA KEMER BELEDİYESİ  PORTAKAL GÖNDERİYOR NE AKILA HİZMETSE PORTAKALLAR ISPARTAYA VARMADAN DONAR YAHU HİÇ Mİ AKIL YOK SİZDE