Hoşgeldiniz  

Ebru Türel özel bireyleri dinledi

Deniz Porsuk | 23 Mart 2017 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Ebru Türel özel bireyleri dinledi

ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in eşi Ebru Türel, Antalya’da hizmet veren engelli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelerek taleplerini dinledi.

Büyükşehir Belediyesi, Yavuz Özcan Parkı’ndaki Engelli Danışma Merkezi’nde engelli dernek üyeleri için kahvaltı organize etti. Kahvaltıya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in eşi Ebru Türel, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sanem Öztürk, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Ayşe Üstündağ, Antalya Kent Konseyi Başkanı Semanur Kurt ve Antalya’daki engelli derneklerinden temsilciler katıldı. Ebru Türel, masaları tek tek dolaşarak engelli derneklerinden temsilcilerle sohbet etti. Engelli bireylerin sorunlarını ve çözüm önerilerini dinledi.

ENGELSİZ ANTALYA İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Büyükşehir Belediyesi olarak engelli bireyler konusunda son derece duyarlı olduklarını belirten Ebru Türel, “Bundan böyle her ay engelli bireylerimize hizmet sunan STK’larla bir araya geleceğiz. STK temsilcilerimizle, belediye birimlerindeki yetkili personellerimizi buluşturacağız. Engelli bireylerimiz sorunlarını ve nasıl bir çözüm beklediklerini belediye personelimize anlatacak. Böylece ‘Engelsiz Antalya’nın oluşturulması için elbirliği ile çalışmış olacağız. Bu çalışmaların her safhasını bizzat başkanımız Menderes Türel adına ben takip edeceğim. İlk toplantımız 3 Mayıs’ta yapılacak” dedi.

ÖNERİ SİZDEN ÇÖZÜM BİZDEN

Engellilerin yaşadıkları en önemli sorunların STK’lar tarafından tespit edilerek konuların çözümünü sağlayacaklarını belirten Ebru Türel, “3 Mayıs’ta yapılacak olan toplantıya her STK temsilcisi engellilik alanında yaşadığı en önemli üç sorunu tespit ederek getirecek. Birlikte toplantı gündemlerini bu yönde belirler ve çözüm noktasında daha verimli oluruz. Eşim Menderes Türel ve ben siz özel insanların her sorununda yanınızdayız, bunu hepiniz biliyorsunuz. ‘Engelsiz Antalya’nın sağlanması için gece gündüz çalışıyoruz. Bu alandaki bütün çalışmaları sizin önerileriniz doğrultusunda planlayıp, sizlerin gözetiminde gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

KENDİMİZİ DEĞERLİ HİSSETTİK

Öte yandan STK temsilcileri her ay gerçekleştirilecek olan toplantılar konusunda son derece mutlu olduklarını belirterek, “Önceki dönemlerde bizlerin sorunlarına bu denli eğilen, bizleri dinleyen kimse olmadı. Bu toplantılar bize verilen değeri gösteriyor ve her türlü sorunumuzu daha iyi ifade edip, çözüm önerilerinde bulunabileceğiz. Çünkü bizlerin yaşadıkları zorlukları ancak biz aktarabiliriz. Ebru Hanım’ın her ay bizlerle buluşma projesine çok mutlu olduk. Üzerimize düşen her türlü görevi yerine getirmeye hazırız” dedi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle